Щодня на Київщині виявляють від 4 до 5 тисяч вибухонебезпечних «пасток»

За міжнародними правилами та підходами, один день бойових дій будь-де — це місяць розмінувань

ФОТО: інформативне

Рятувальники кожного дня виявляють у Київській області від 4 до 5 тис вибухонебезпечних «пасток», які залишили російські окупанти.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський в ефірі інформаційного телемарафону.

«Що стосується Київської області, там набагато, набагато гірше ніж в Києві. Лише за один день, за кожен день роботи, рятувальники виявляють від 4 до 5 тис вибухонебезпечних предметів в цих регіонах. За міжнародними правилами та підходами, один день бойових дій будь-де — це місяць розмінувань. Наприклад, якщо ми можемо казати про бойові дії протягом місяця в Бородянці, то можемо «прикинути», скільки це достатньо, щоб повністю територія була розмінована для того, щоб абсолютно безпечно було там знаходитись», — сказав Монастирський.

Він зазначив, що вже є, на жаль, випадок, коли громадянин загинув від гранати, закладеної в багажнику його автомобіля.

«На жаль, вже є трагічні випадки. Вчора, наприклад, загинув громадянин, який відкрив багажник свого автомобіля, находячись в одному із сіл Київської області, там була закладена граната, вона зірвалась. На жаль, такі випадки трапляються, розставлені «ловушки» орками, які відступали, і вони мають різний вигляд: можуть бути прив’язаними до вхідних дверей, коли людина відкриває свій будинок, або можуть бути на сходових клітинах… В основному, це гранати, які мають досить сильний радіус ураження і, звичайно, можуть бути травмованими люди, які будуть необережно заходити в будинки», — наголосив очільник МВС.

Читайте також