Схеми уникнення від мобілізації: ДБР розслідує понад 100 справ про зловживання у ТЦК
В Україні є "сірі" та "чорні" схеми уникнення мобілізації
Державне бюро розслідувань має вісім обвинувальних актів, де підозрюється 18 громадян, які мали певні службові повноваження і зловживали ними.
В Україні є «сірі» та «чорні» схеми уникнення мобілізації. Державне бюро розслідувань розслідує понад 100 проваджень щодо ТЦК.
Про це розповіла радниця з комунікації Державного бюро розслідувань (ДБР) Тетяна Сап’ян, пише «ТСН».
«Якщо узагальнити, я можу сказати, що є »сірі« схеми уникнення мобілізації. Завжди були ті, хто хотів служити, захищати країну, завжди були і ті, хто хоче уникнути мобілізації. І вони шукають такі нелегальні шляхи, як це зробити. »Сіра« схема – це отримання »липової« довідки з допомогою військкоматів і керівного складу цих центрів комплектування. І комісія військово-лікарська також до цього залучена. Це »липові« довідки про уникнення від мобілізації, про опікунство, про інвалідність. І, звичайно, за певну суму грошей, думали, що можуть ще повирішувати через воєнкоми – можливість перетнути кордон. Тому що ми розуміємо, що будь-яка довідка про непридатність все одно має обмежений термін дії. Це може бути відстрочка на шість місяців. Але все одно рано чи пізно (війна не закінчується) тебе можуть мобілізувати», - пояснює вона.
За словами Сап’ян, є і «чорні» схеми, які пов’язані безпосередньо з перетином кордону.
«Чорна» схема – це коли тебе проводять невідомими стежками через ліс колишні лісники, які зараз не мають посади, але просять: даєш 4-5 тисяч доларів і ми тебе проведемо. Які через річку можуть переправити військовозобов’язаних чоловіків. Або, наприклад, запропонувати за 5 тисяч доларів прокататися на задньому сидінні у фурі, тобто це ті автівки, які курсують між європейськими країнами і Україною, доставляючи ті чи інші товари. Це «чорна» схема, як уникають від мобілізації", - уточнює радниця з комунікації ДБР.
Загалом, за словами Сап’ян, якщо говорити про ТЦК, то саме ДБР зараз має понад 100 кримінальних проваджень щодо зловживань. Але обвинувальних актів - вісім, зазвичай це одна-дві людини обвинувачуються, які працювали, так би мовити, у зв’язці. Тобто вісім обвинувальних актів, де підозрюється 18 громадян, які мали певні службові повноваження і зловживали ними. Ці обвинувальні акті вже в суді. Є понад два десятки підозр. І розслідування тривають.
Читайте також: через корупцію в ТЦК перевірять не лише військкомів, а і їх родичів.
«Нам дуже не хотілося б сказати, що немає порушень, не зафіксовано порушень у військкоматах. Але, на жаль, маємо реальну картину і боремося з тим, щоб цього не траплялося, щоб були вироки і щоб іншим просто не кортіло заробляти в умовах війни на комусь гроші за »липові« довідки», - підсумувала радниця з комунікації ДБР.
varta1.com.ua: Новини
У ЗСУ розповіли, як їм вдається стримувати лінію фронту
Українські бійці вигадують нові технічні засоби у польових умовах
У ДТП на Хмельниччині травмувалися четверо людей
На Шепетівщині поліцейські встановлюють обставини дорожньо-транспортної пригоди
На Закарпатті в будинку на Святвечір четверо людей отруїлися чадним газом
Постраждалих госпіталізували до лікарні, серед них – двоє неповнолітніх
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі