Школярі з окупованих територій зможуть вступати без ЗНО

630_360_1531307061-2314
630_360_1531307061-2314

Випускники шкіл з окупованих територій зможуть вступати без ЗНО до будь-якого вишу. Про це інформує «Всеосвіта».

Наразі, кримчани й севастопольці можуть без ЗНО й українського атестата вступити лише в декілька вишів південних областей. А випускники з так званих ДНР і ЛНР — у декілька переміщених звідти ж вишів.

Для вступу в решту вишів України випускники з окупованих росіянами територій мусять здавати ЗНО й отримати український атестат.

Міністерка освіти та науки Ганна Новосад впевнена, що на часі — переформатування цієї схеми.

За ці 5 років така сегрегація себе вичерпує, і ми маємо переосмислити доступ для цих абітурієнтів, наших студентів до наших же закладів вищої освіти, — наполягає Ганна Ігорівна. — Ми маємо переглядати правила вступу, маємо давати їм можливість не лише вступати в ті заклади, які ми визначили як опорні в окремих областях.

Складніше питання, як готувати таких вступників до такого вступу. Зараз 4468 дітей з непідконтрольних територій здобувають освіту — паралельно з тією, яку вони здобувають там — за екстернатом, дистанційним навчанням.

Діти мають доступ до електронних освітніх ресурсів, сканів підручників, мають зв’язок із певною школою на підконтрольних Україні територіях — вчителі якої дають їм певний зворотній зв'язок з тих завдань, які вони виконують.

Також пані Новосад нагадала, що цього року 1600 випускників з непідконтрольних територій Донбасу і 265 випускників з окупованого Криму вступили до українських вишів за спрощеною процедурою.

Спрощена процедура — це коли вони не складають зовнішнє незалежне оцінювання, — нагадала міністерка освіти. — Це означає, що є інтерес [у випускників шкіл в так званих ДНР, ЛНР, Криму й Севастополі] до навчання в тій частині України, яка підконтрольна уряду.

Також Ганна Ігорівна нагадала, що для вступу до вишу за спрощеною процедурою вступнику з окупованої території потрібно звернутися в освітній центр «Донбас-Україна» або «Крим-Україна», заповнити освітню декларацію та скласти три вступних іспити. При цьому не обов’язково мати український паспорт та складати ЗНО.