Шмигаль заявив, що українцям можна подавати світло на 5-6 годин на добу

Ситуація таном на 29 листопада

Дефіцит електроенергії в Україні станом на 29 листопада становить 30% від потреб, що  дозволяє давати світло споживачам на 5-6 годин на добу. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів.

Його оцінка збігається із заявленими енергетиками включеннями світла у столиці на 2-3 години двічі на день. Однак такий графік на практиці застосовується не скрізь.

«При дефіциті в системі 30%, витратах мережі та першочерговому загоєнні критичної інфраструктури для населення в кожній області залишається 50-60% на покриття потреб. Цього достатньо, щоб рівномірно розподілити навантаження вимушених відключень між усіма споживачами, щоб людям включали світло принаймні на 5-6 годин на день», – сказав Шмигаль.

Відключеннями конкретних споживачів у кожному регіоні керує місцеве обленерго. «Укренерго» лише доводить обсяги споживання, які можна поставити у той чи інший регіон від електростанцій.

«Зараз перед обленерго стоїть два завдання: не перевищувати надані НЕК »Укренерго« ліміти... І мінімізувати нерівномірне відключення споживачів. той час, як інші залишаються зі світлом цілодобово. Це питання справедливості », – заявив Шмигаль.

Він попросив місцеву владу пояснити людям, чому деякі будинки не відключають.

«З яких причин, з якими об'єктами критичної інфраструктури вони пов'язані», – додав прем'єр.

Нагадаємо, ДСНС закликає дотримуватися пожежної безпеки під час використання генератора.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт