Шмигаль прокоментував, чи готова Україна до зими
Чи вистачить власного газу
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про підготовку України до зими та опалювального сезону.
"Сьогодні понад 99% житлових будинків готові до початку опалювального сезону. Кількість шкіл, дитячих садочків та лікарень, готових до проходження зими, теж наближається до 100%. Понад 18 тисяч котелень та 4,8 тисячі центральних теплових пунктів перебувають на стадії готовності до подачі тепла", - сказав Шмигаль під час засідання уряду.
Наразі в газосховищах наразі є 12,2 млрд куб. м блакитного палива, а також 3,1 млн тонн вугілля на складах, чого достатньо для проходження зими. Цей опалювальний сезон, як і минулий, планується пройти на газі власного видобутку.
"Всі 9 енергоблоків АЕС, що підконтрольні Україні, наразі працюють. Саме вони забезпечать основний обсяг генерації електроенергії в опалювальний сезон", - зазначив очільник уряду.
За словами Шмигаля, потреби житлово-комунальних підприємств у когенераційних установках покриті більш ніж наполовину – вже наявні 182 когенераційні установки сумарною потужністю 147,3 МВт, з яких 83 працюють. Решта когенераційного обладнання буде встановлено до кінця цього року.
Також прем’єр повідомив, що у Фонді підтримки енергетики України партнери акумулювали близько 700 млн євро перерахованих та анонсованих коштів. Крім цього, очікується успішне завершення переговорів стосовно збільшення лімітів на імпорт електроенергії з ЄС: з 1,7 до 2,2 ГВт.
Шмигаль також акцентував, що триватиме підтримка українців в частині виплати субсидій, якими наразі користуються 2,8 млн родин.
Читайте також: На Львівщину прилетіла гірка звістка про загибель молодого воїна Владислава Тарнавського
"Розмір виплат на опалювальний сезон автоматично перераховується Пенсійним фондом. Коштів у державному бюджеті закладено достатньо", - наголосив прем’єр.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
- У Львівському ТЦК та СП прокоментували відео мобілізації чоловіка (ВІДЕО)
- У Львові впав балкон разом із жінкою, яка на ньому стояла (ФОТО)
- Війна в Україні триватиме ще дуже довго, - Bild
- Президентські вибори в Україні можуть відбутися навесні 2027 року - Подоляк
- Зеленський заявив про 5 російських сценаріїв розширення війни через північ України
Найчитаніше
- У Львові впав балкон разом із жінкою, яка на ньому стояла (ФОТО)
- У Львівському ТЦК та СП прокоментували відео мобілізації чоловіка (ВІДЕО)
- Стало відомо про загибель Героя зі Львівщини, який з 2022 року вважався безвісти зниклим
- На Львівщині у вбивстві 11-річної дитини підозрюється 13-річний хлопець
- П'ятеро мобілізованих з Івано-Франківщини померли, не прослуживши й двох тижнів
Коментарі