Шольц боїться відправляти ракети Taurus в Україну: WP назвали причину

Німеччина не поспішає з відправкою високоточних ракет

Німеччина наразі не планує відправляти в Україну високоточні ракети великої дальності Taurus, переживаючи, що для їхньої експлуатації будуть потрібні німецькі фахівці, а це, на думку деяких офіційних осіб з уряду ФРН, може привести Берлін до прямої конфронтації з росією.

Як пише Washington Post, німецька зброя допомогла б поповнити виснажувані запаси ракет дальнього радіуса дії України, яка намагається посилити свій контрнаступ, завдаючи ударів по логістичних шляхах, складах боєприпасів і командних центрах у глибині контрольованої росією території.

Ракети призначені для знищення укріплених конструкцій та об’єктів інфраструктури, таких як, наприклад, Керченський міст – єдиної ланки, що з’єднує окупований Кримський півострів із росією.

За словами німецьких офіційних осіб, трипартійний коаліційний уряд Німеччини в принципі схвалив поставку Taurus, але канцлер Олаф Шольц загальмував цей крок через побоювання, що німецькому персоналу доведеться вирушити в Україну для обслуговування та експлуатації складної зброї.

На думку Шольца, для перекидання військовослужбовців у зону бойових дій потрібне голосування парламенту. Він також стурбований тим, що такий крок може ще більше втягнути Німеччину в конфлікт, що потенційно призведе до прямої конфронтації з росією.

Представник Шольца заявив, що постачання ракет Taurus найближчим часом не планується.

Україна вперше подала запит на систему в травні, і високопоставлені представники партії Шольца і його партнери по коаліції – “зелені” та “вільні демократи” – висловилися за відправку Taurus в Україну.

Читайте також: Львівський залізничний вузол буде переформатовано у європейський хаб

Німеччина побоюється, що ракети можуть бути використані для завдавання ударів по території росії. Вони також побоювалися, що ракети можуть бути спрямовані на Керченський міст, що призведе до подальшої ескалації конфлікту.

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб