Штам коронавірусу «Кракен» зафіксували вже в шести областях України

захворювання переноситься пацієнтами легше

Фото: ілюстративне

Штам коронавірусу Omicron XBB.1.5 «Кракен» вже зафіксовано в шести областях України.

Про це повідомляє Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я.

«Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ за результатом секвенування цього тижня підтвердила у пацієнтів мутацію варіанту Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2 ще у двох областях: Львівській та Черкаській», - сказано в повідомленні.

При цьому зазначається, що вже шість областей мають підтверджений варіант нового штаму: Сумська, де був перший пацієнт, Закарпатська, Тернопільська, Одеська, Черкаська та Львівська області.

В ЦГЗ зазначають, що штам переноситься пацієнтами легше, проте він має здатність передаватися швидше. Аби захистити себе та своїх близьких, потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення.

В повідомленні зазначається, що доступна та безоплатна вакцинація проти COVID-19 - це найбільш ефективний метод запобіганню тяжких наслідків захворювання. Щеплення проти COVID-19 доступне для усього дорослого населення та дітей від 5 років.

Раніше в ЦГЗ МОЗ повідомляли, що обмежені в даних, проте судячи з доступної інформації, і що підтверджує ВООЗ — Omicron XBB.1.5 швидше передається і таким чином сприятиме збільшенню випадків у всьому світі та в Україні відповідно. Інформації щодо тяжкості захворювання, пов’язаного з XXB.1.5 поки недостатньо, але оцінки тривають.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів