Силовики провели обшуки у помешканнях екс-керівника Львівської митниці та його заступників (ФОТО)

У справі про незаконне розмитнення автомобілів

Фото: ДБР

Працівники ДБР відкрили кримінальне провадження щодо службових осіб Львівської митниці, які незаконно звільняли від сплати митних платежів ввезені з-за кордону автомобілі.

Як повідомляє ДБР, з 1 липня 2022 року Верховна Рада скасувала своє рішення щодо звільнення від митних платежів транспортних засобів, що ввозяться в країну, однак працівники одного з митних постів Львівської митниці цього «не помітили». За оперативними даними, вони ще майже тиждень у липні оформлювали ввезені автомобілі за нульовою ставкою.

За такої схеми зацікавленим особам вдалося завезти до України без сплати мита понад 60 транспортних засобів, через що до бюджету не надійшли мільйони гривень митних платежів. Загальна сума завданих збитків встановлюється.

Працівники ДБР провели обшуки на території митного поста, а також у помешканнях колишнього керівника Львівської митниці та його заступників.

Вилучені копії документів та чорнові записи, мобільні телефони та готівка. Розслідування триває.

Кримінальне провадження відкрито за фактами зловживання владою та службового підроблення (ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.

Як повідомляє «Zaxid.net», «слідчі Державного бюро розслідувань провели обшук у помешканні колишнього керівника Львівської митниці 33-річного Даніїла Меньшикова. Обшук проводили у рамках кримінальної справи у вівторок, 13 серпня».

Даніїл Меньшиков перебував на посаді в.о. керівника Львівської митниці з грудня 2021 року. У серпні 2022 року його замінив Олег Шахрай.

Як повідомлялося, оприлюднено найдорожчий автомобіль, який ввезли до України за «нульовим» розмитненням.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий