Симптоми, лікування та профілактика: МОЗ дало рекомендації щодо боротьби з віспою мавп

У МОЗ дали рекомендації у зв’язку з першим виявленням віспи мавп в Україні

ФОТО: ілюстративне

В Україні виявили перший випадок захворювання віспою мавп. У зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я України опублікувало чек-лист із рекомендаціями щодо боротьби з хворобою.

Як зазначили на сайті МОЗ, віспа мавп — це віспоподібне захворювання. Вона подібна до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми.

У відомстві зазначили, що основними симптомами, що спостерігаються у разі захворювання, є такі: гарячка, головний біль, міалгія (біль у м’язах), біль у спині, збільшені лімфатичні вузли, озноб, біль у горлі, закладеність носа, кашель, висип у вигляді пухирців.

Захворювання може передаватись від людини до людини через прямий фізичний контакт, а саме: спілкування з близької відстані, дихання, дотики, поцілунки, секс. Мавп’яча віспа може поширюватися з моменту появи симптомів до повного загоєння висипу та утворення свіжого шару шкіри.

Для профілактики цього захворювання у МОЗ рекомендують:

  • уникати тісного контакту «шкіра до шкіри» з людьми, у яких спостерігаються симптоми, схожі на віспу мавп;
  •  уникати контакту з предметами, якими користувався хворий;
  • регулярно мити руки з милом або використовувати дезінфекційний засіб на спиртовій основі, особливо перед їдою, після відвідування ванної кімнати та перед тим, як торкатися власного обличчя;
  • дезінфікувати та мити поверхні, до яких зазвичай торкаєтесь у середовищах, де могли бути інфіковані люди.

Лікування віспи мавп — симптоматичне (знеболювальне, жарознижувальне). Водночас, хворий має перебувати на самоізоляції, допоки всі виразки не покриються кіркою, струпи не відпадуть, а під ними не утвориться новий шар шкіри. Важливо, що йдеться також про ті виразки, які перебувають всередині тіла, до прикладу, в роті. 

Нагадаємо, у Україні зареєстрували перший випадок мавпячої віспи.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк