Ситуація на морі: у ЗСУ прокоментували базування носіїв «Калібрів»

рф має щей додаткові носії ракет

Скріншот з відео запусків російських ракет

Російський ворог тримає в Чорному морі  носії крилатих ракет типу «Калібр» та попри виснаження запасів все ще може завдавати ракетні удари по території України. Станом на ранок 19 лютого рф тримає в Чорному морі 9 носіїв «Калібрів».

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному розповіла керівниця пресцентру Сил охорони та оборони оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.

«На жаль, вони використовують цю зброю (»Калібри« — ред.), незважаючи на те, що в них не так багато лишилося тих ракет. Але це — високоточна зброя, яка спрямована по конкретних цілях. І це та зброя, яка перебуває безпосередньо напоготові», — зазначила вона.

«Зараз в Чорному морі продовжує перебувати корабельне угруповання в кількості 9 одиниць, серед яких залишаються ті самі два ракетоносії, які й вчора брали участь у ракетній атаці по Україні. Один надводний, один підводний. Враховуючи, що вчора було випущено 4 »Калібри«, наразі загальний залп може складати 8 ракет. Це ті, які вже готові», — пояснила Гуменюк.

Окрім того, рф має щей додаткові носії ракет, які можуть бути швидко виведені в море, нагадала посадовиця.

«Пам'ятаємо про те, що в них ще є ракетоносії в пунктах базування, яким для виходу на бойову позицію досить 2-3 годин для того, щоб бути готовими до застосування» Хоча ми спостерігаємо деяку невпевненість ворога в кількості цих ракет. Оскільки, за наявною інформацією, вони намагаються підвозити запаси Калібрів в Севастополь. Скоріш за все, їм вже їх не вистачає", — зазначила спікерка.

Попри виснаження запасів ракет типу «Калібр», росія все ще може мати їхні резерви, вважає речниця.

«За оцінкою експертів, »Калібрів« у них залишилося близько 20% від запасів. Це такий критично низький рівень запасу. Але ми розуміємо, що вони можуть використовувати якісь додаткові резерви», — підсумувала Наталія Гуменюк.

Гуменюк раніше зауважила, що Україна має бути постійно готова до масових ракетних ударів ворога

 

varta1.com.ua: Новини

Читайте також