Ситуація погіршується: у кількох областях можуть знову ввести карантин через COVID-19

У Тернопільській, Житомирській та Чернівецькій областях вже перевищено епідемічний поріг

ФОТО: ілюстративне

В Україні зростає захворюваність на COVID-19. Хворіють і дорослі, і діти. Все більше пацієнтів потребують госпіталізації. За останній тиждень зафіксували кілька десятків летальних випадків. Через це можуть запровадити карантин у трьох областях. Про це повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в ефірі телемарафону та головний лікар діагностичного медичного центру «Біокурс» Тарас Жиравецький.

За словами Кузіна, зараз територією нашої держави циркулює 14 штамів COVID-19. 

В даний час у Тернопільській, Житомирській та Чернівецькій – вже перевищено епідемічний поріг, тобто ці регіони вже можуть вводити певні обмежувальні, карантинні заходи.

«Щодо тих регіонів, де вже перевищений епідпоріг, певно, варто зробити якісь обмеження, наприклад, щодо можливості зібрання великої кількості людей в одному місці. Тобто, треба дати населенню рекомендації стосовно весіль, днів народжень, якихось інших масових заходів. І це – обмежити кількість людей, щоб зменшити поширення COVID-19 – була б нормальна рекомендація», - сказав Жиравецький.

 Крім того Жиравецький зазначив, що усі штами, які зафіксовані в Україні, мало, чим відрізняються, Навіть 2-3 нових (один з них – «Пірола») нагадують попередника – «Омікрон», тільки поширюються швидше, ніж він. 

«Тяжкість перебігу захворювання приблизно однакова за будь-якого штаму. Хвороба може проявлятися, крім закладеності носа, кашлю та температури, ще нудотою, блювотою чи діареєю (їх провокують деякі штами). Проте у більшості, симптоми нагадують ГРВІ. Тобто, чогось »особливого« очікувати не варто», - розповів фахівець.

Він вказав на різницю між ГРВІ та коронавірусом.

«Він для деяких пацієнтів дає більші шанси до утворення тромбів. Тому тим, хто перехворів чи хворіє на COVID-19, на це варто зважати», - сказав Жиравецький.

Читайте також: раніше на Рівненщині вперше в Україні зафіксували новий штам коронавірусу, серед симптомів якого рожеві очі

Він також зазначив, що українці, які вакциновані чи вже перехворіли, не потрапляють в стаціонар з повторним важким ковідом, переважно, в стаціонарі перебувають ті люди, які ще не хворіли на COVID-19.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також