Ситуація з вартістю на пальне в областях України: огляд

Фото ілюстративне

Ціни на пальне в гурті, впродовж останнього тижня, від 24 червня до 1 липня, здешевшали ще більше. Про це свідчать дані моніторингу Консалтингової групи «А-95», передає «Enkorr».

Відтак, бензин 1 липня в середньому по Україні можна було придбати за 50 грн/л, що на 1 грн/л нижче від цін позаминулої п’ятниці, а діапазон торгівлі на високооктан перебуває в межах 46–54 грн/л.

Зазначається, що у перший день липня в середньому по Україні дизель у гурті можна було придбати за ціною в 52 грн/л, а торгівля ДП велася в межах 47–58 грн/л залежно від регіону. Порівняно з 24 червня ціна на дизель у гурті знизилася на 4 грн/л.

Пальму першості в ціновій естафеті, як і раніше, тримає південний регіон країни, де за тиждень цінники на ДП у гурті скинули 3–4 грн/л, а дизель 1 липня продавали за 47–49 грн/л.

Західний регіон посідає другий щабель у ціновому змаганні. Тут дизель можна було придбати в діапазоні 50–53 грн/л, що також нижче від цін минулої п’ятниці на 1–2 грн/л. У доступі були як автонорми, так і вагонні партії. Вартість останніх перебувала на рівні 58 тис. грн/т.

Ціни на дизельне пальне в північних областях країни також стали більш доступними порівняно від 24 червня. Тут ДП у п’ятницю продавалось за 53–56 грн/л, а тижневе здешевшання склало 2–3 грн/л. Оптові ціни на дизель у центральному регіоні країни 1 липня перебувають у межах 54–57 грн/л, і за тиждень у цьому регіоні також зафіксовано зниження гуртових пропозицій на 1–2 грн/л.

Стабільно дорожче дизельне пальне — у східних областях країни, його можна купити за 56–58 грн/л, що також свідчить про зниження цін на 2–3 грн/л.

Тут минулого тижня, окрім постійно діючого чинника віддаленості цих областей країни від пунктів митного оформлення, додалася ще й посилена активність ворога.

Зазначається, що окремі водії банально відмовлялися доставляти пальне у східні області.

Раніше повідомлялося, що в Україні впала ціна на пальне за гурт: яка ситуація на АЗС в областях.