Ситуація зі світлом: в «Укренерго» звернулися до українців з важливою заявою

Громадян закликають економити електроенергію

ФОТО: ілюстративне

Сьогодні, 17 квітня, через вогку та холодну погоду, графік споживання електроенергії в Україні знову зростає.  Зазначається, що від ранку споживання перевищує вчорашній рівень на майже 7%. Це створює додаткове навантаження на електростанції - необхідно додатково увімкнути одразу 3 блоки на теплових електростанціях. Про це повідомила пресслужба «Укренерго».

 Проте, на відміну від попередніх днів, проміжок між піками споживання збільшився. Це означає, що із подовженням світлового дня період активного використання електрики зріс і тепер триває з 09:00 до 22:00..

«Але після трьох російських масованих атак такої можливості немає – теплові електростанції є однією з основних цілей збройних ударів росіян. Імпорту, який є нормальним ринковим засобом покриття дефіциту в енергосистемі, сьогодні майже вдвічі менше», - кажуть енергетики.

Вони закликають підтримати безпечну роботу енергосистеми, зокрема: 

  • Не вмикайте обігрівачі та кондиціонери з 19:00 до 22:00; 
  • Не користуйтеся одночасно кількома потужними електроприладами: пральною машиною, пилосмоком, бойлером, електроплитою, чайником та багато інших; 
  • Вимкніть зайве освітлення та електроприлади. 

Читайте також: раніше у ДТЕК заявили про можливі нові графіки відключень світла

Бізнес та промисловість також закликають до економії: «Просимо зменшити освітлення реклами, вітрин, вивісок, гірлянд, особливо у вечірні години з 19.00 до 22.00; переглянути виробничі процеси з урахуванням ощадливого споживання електрики».

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також