Скандал із російським серіалом в автобусі: «слуга народу» розгнівав мережу своїм постом

MyCollages-27
MyCollages-27

Народний депутат від фракції «Слуга народу», заступник голови комітету ВР з питань свободи слова Євген Брагар висловився на захист водія, який відмовив на вимогу волонтерок вимкнути російський серіал в автобусі «Луцьк–Київ», та заявив, що звернеться в поліцію із заявою на дівчат.

Своїм баченням випадку, що набув розголосу днями раніше, він поділився на сторінці у «Facebook». Волонтерок, які саме поверталися з похорону загиблого від кулі російського снайпера воїна, нардеп назвав «дівчатами націоналістичних поглядів», звинувативши їх нібито в дискримінації.

Депутат написав, що в Україні немає законодавчих обмежень щодо демонстрації фільмів під час перевезень в автобусі.

«Нагадаю, що не існує жодних законодавчих обмежень щодо демонстрації кінофільмів при перевезеннях у автобусі. Демократичне рішення водія заслухати думку більшості пасажирів призвело до того, що згадані дами самостійно покинули автобус. Ця ситуація зайвий раз доводить існування в нашій державі неприйняття позиції інших людей і культурної нетерпимості. Мене, як народного депутата, стурбувала ця новина, особливо стан, у якому зараз перебуває водій автобуса», — заявив політик.

За його словами, ця ситуація лише доводить нібито існування в нашій державі «неприйняття позиції інших людей і культурної нетерпимості».

«Відстоювати право на спілкування державною мовою є важливим у наш час. Проте, не менш серйозно необхідно поставитися до методів та шляхів, яким має популяризуватися любов та повага до української мови. Заклики типу: »російської мова не має лунати в Україні« — є неприйнятними, дискримінуючими та такими, які порушують закон, а саме статтю 161 Кримінального Кодексу», — написав Брагар.

«Мене, як народного депутата, стурбувала ця новина, а особливо становище, у якому наразі перебуває водій автобусу. Перш за все, він не порушив жодного закону України та своїми діями демонстрував прагнення знайти компроміс з незадоволеними пасажирами. Тому я не дозволю будь-які утиски у бік водія зі сторони громадськості та унеможливлю спроби роботодавця притягнути до відповідальності цю людину», — додав він.

У відповідь користувачі соцмережі засудили висловлювання нардепа:

«Яка ганьба — писати таке…», «Російський контент — не тема, де може бути місце плюралізму думок», «Пане народний депутат, складати б ви мандат і йшли куди подалі», »Читала, а ніби в бруд вступила. Ви точно український нардеп? ... Ви кого назвали «дівчатами націоналістичних поглядів»? Волонтерку та госпітальєрку, які на війні ризикують собою, щоб ви дозволяли собі оці пасквілі писати?".Нагадаємо, пасажири і водій маршрутки нахамили дівчині загиблого воїна, яка поверталася з його похорону (фото, відео).