Скандал в Одесі, де відвідувачці відмовили в обслуговуванні українською і вигнали з кафе, отримав продовження

Власник сильно пошкодує

Власнику кафе, де стався інцидент загрожує штраф - від трьох з половиною до восьми тисяч гривень, але в поліції уважно вивчають усе відео інциденту. Про це йдеться в ТСН

Додамо, що нещодавно в Одесі відвідувачці кафе не лише відмовили в обслуговуванні українською, а й вигнали з закладу, бо вимагала дотримання мовного закону. Власник закладу заявив, що він звик спілкуватись російською. Те, що жінка почула далі, змусило її звернутись до поліції. Вона оприлюднила відео інциденту у соцмережах і це викликало хвилю обурення не лиш в Одесі, а і по всій країні

Людмила каже, саме цей заклад для вечері обрала невипадково. Дівчина – член громадської організації, яка має за мету перевірку дотримання мовного закону. У цій кав’ярні, каже, мовного закону дотримуватись навіть не збиралися.

“Обслуговували мене також російською мовою, і коли я зробила зауваження офіціанту, він сказав фразу, яку я часто чую: “Якщо ви мене попросите, я можу спілкуватися з вами українською”, - розповідає дівчина.  

Офіціант дійсно перейшов на українську, але власника кав’ярні це неабияк обурило. Чоловік не лише навідріз відмовився перейти на державну, в лоба відвідувачці заявив, що заклад зачиняється, та виставив її за двері.

Весь інцидент клієнтка зафільмувала на телефон і виклала у соцмережу. Каже, чоловік не лише відмовлявся спілкуватись українською, а й фактично цитував наративи російської пропаганди.

 “Вони сказали, що не збирються нічого змінювати, вони не збираються надавати послуги українською мовою. Наративи, які далі я почула були прям по методичкам пропаганди: “Одеса - це російське місто, де спілкуються російською мовою, одесити - це окрема нація, яка спілкується російською”, - розповідає Людимила.  

Жінка звернулась до поліції. Інцидент, який вона оприлюднила у соцмережі, збурив тисячі користувачів по всій країні, які переважно підтримали дописувачку. 

До закладу навідалися правоохоронці та Уповноважена з захисту державної мови. З власником провели профілактичну бесіду та склали адмінпротокол.

“Меню вони переклали вже українською. Водночас меню, яке я бачила, написане крейдою на дошці, воно було російською і надалі власник своєї провини як такої не визнає. Будемо бачити чи порушення будуть повторюватись”, - каже Уповноважена з захисту державної мови Ярослава Вітко-Присяжнюк. 

"За порушення закону та свої скандальні заяви власник кав’ярні так і не вибачився, ба більше - продовжує наполягати, що українська не є обов’язкова.

В Одесі більшість людей говорить російською мовою, так історично склалося, це багатонаціональне місто, я можу говорити українською мовою, але якщо я говорю насилу, навіщо його перекручувати”, - запевняє власник кав’ярні Сергій.

Власнику загрожує штраф - від трьох з половиною до восьми тисяч гривень, але в поліції уважно вивчають усе відео інциденту. Якщо заяви власника кав’ярні матимуть ознаки державної зради, то справу перекваліфікують і це буде вже кримінальна відповідальність. 

Раніше жінка виклала у мережу відео, в якому поскаржилося, що у одеському кафе «Cafe de Flore» у провулку Чайковського її відмовилися обслуговувати українською мовою та вигнали із закладу.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також