Скандал з Ліною Костенко та «сатаністичним» фестивалем у Львові: пояснення допису (ФОТО)
Як виявилося допис розповсюдила адміністраторка фан-сторінки письменниці
![](/uploads/media/01/44/0144e67ddbf3bf74868b93ac0bca3487_w640.jpg)
Спростовано скандальний допис, начебто на сторінці відомої поетеси. Ліна Костенко не називала музичний фестиваль Faine Misto «сатаністичним». Скандальний допис зробила адміністраторка фан-сторінки прихильників Ліни Костенко у Facebook, до якої поетеса не має жодного відношення, пише zaxid.net.
Фестиваль Faine Misto цього року відбувався 28-30 липня у Львові, на території !FESTrepublic та у парку «Знесіння» і мав благодійне спрямування – під час заходу збирали гроші на підтримку бригади НГУ «Азов».
Допис про «сатаністичний фестиваль» з’явився на сторінці із назвою «Ліна Костенко» у п’ятницю, 4 серпня і мав яскраво виражене політичне забарвлення. Після цитати із роману Ліни Костенко «Маруся Чурай» про дволикість автор допису опублікував два фото мера Львова Андрія Садового – перше із церкви, а друге із організаторами фестивалю Faine Misto на балконі Ратуші.
Фото мали маніпулятивний підпис: «1) мер Львова Садовий у вишиванці виступає у храмі; 2) мер Львова Садовий з організаторами сатаністичного фестивалю «файне місто». Які слова страхітливі – дволикість, дворушництво, двозначність, двоєдушність!».
![](/uploads/media/04/a9/04a9576523cb585863f16c1a8ca1ff9c_w640.jpg)
Цей пост поширили низка тернопільських онлайн-медіа.
![](/uploads/media/59/3c/593c1d7b296eec523800607e08cf5f83_w640.jpg)
у неділю, 6 серпня, на сторінці «Ліни Костенко» опублікували спростування і вибачення, назвавши скандальний пост «випадковим».
«Пост про Андрія Садового і Faine Misto festival опублікований випадково (особиста думка однієї із адмінок) і ніякого відношення до Ліни Костенко та цієї фан-сторінки не мають!», - йдеться у повідомленні на фан-сторінці «Ліна Костенко».
Адміністраторку сторінки, яка опублікувала допис про «сатаністичний фестиваль», пообіцяли видалити «за зловживання і перекручування інформації».
![](/uploads/media/1y/z2/1yz2f615c4e41f83f91dc0bceb16dba7_w960.jpg)
Однак доказів, які б підтверджували слова про видалення, власники сторінки не надали, як і не розкрили імені адміністраторки.
Благодійний фестиваль Faine Misto 2023 цьогоріч відбувся у Львові. Під час заходу учасники збирали кошти на підтримку бригади НГУ «Азов», з якою організатори фестивалю співпрацюють від початку війни.
![](/uploads/media/1f/b9/1fb9ac17e9a314616fb683ab77ff8f24_w640.jpg)
Запрацював кол-центр Львівського ОТЦК та СП: як звернутися
Куди звертатися з питань оформлення документів, евакуації полеглих та питань військового обліку
![](/uploads/media/de/bb/debbb83b84byza143fec7de6bbc71cd6_w960.jpg)
У Львові надійшло повідомлення про замінування мерії
Наразі інформація перевіряється
![](/uploads/media/f1/cb/f1cba1f71b997fa3112c0373293e923c_w960.jpg)
На Львівщині молодик обікрав церкву під час богослужіння (ФОТО)
Його затримали