Скандал з Ліною Костенко та «сатаністичним» фестивалем у Львові: пояснення допису (ФОТО)

Як виявилося допис розповсюдила адміністраторка фан-сторінки письменниці

Фото з відкритих мереж

Спростовано  скандальний допис, начебто на сторінці відомої поетеси. Ліна Костенко не називала музичний фестиваль Faine Misto «сатаністичним». Скандальний допис зробила адміністраторка фан-сторінки прихильників Ліни Костенко у Facebook, до якої поетеса не має жодного відношення, пише zaxid.net.

Фестиваль Faine Misto цього року відбувався 28-30 липня у Львові, на території !FESTrepublic та у парку «Знесіння» і мав благодійне спрямування – під час заходу збирали гроші на підтримку бригади НГУ «Азов».

Допис про «сатаністичний фестиваль» з’явився на сторінці із назвою «Ліна Костенко» у п’ятницю, 4 серпня і мав яскраво виражене політичне забарвлення. Після цитати із роману Ліни Костенко «Маруся Чурай» про дволикість автор допису опублікував два фото мера Львова Андрія Садового – перше із церкви, а друге із організаторами фестивалю Faine Misto на балконі Ратуші.

Фото мали маніпулятивний підпис: «1) мер Львова Садовий у вишиванці виступає у храмі; 2) мер Львова Садовий з організаторами сатаністичного фестивалю «файне місто». Які слова страхітливі – дволикість, дворушництво, двозначність, двоєдушність!».

Цей пост поширили низка тернопільських онлайн-медіа.

у неділю, 6 серпня, на сторінці «Ліни Костенко» опублікували спростування і вибачення, назвавши скандальний пост «випадковим».

«Пост про Андрія Садового і Faine Misto festival опублікований випадково (особиста думка однієї із адмінок) і ніякого відношення до Ліни Костенко та цієї фан-сторінки не мають!», - йдеться у повідомленні на фан-сторінці «Ліна Костенко».

Адміністраторку сторінки, яка опублікувала допис про «сатаністичний фестиваль», пообіцяли видалити «за зловживання і перекручування інформації».

Однак доказів, які б підтверджували слова про видалення, власники сторінки не надали, як і не розкрили імені адміністраторки.

Благодійний фестиваль Faine Misto 2023 цьогоріч відбувся у Львові. Під час заходу учасники збирали кошти на підтримку бригади НГУ «Азов», з якою організатори фестивалю співпрацюють від початку війни.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також