Скандал з ТЦК: у Тернополі хлопця забрали в бус біля під'їзду і утримували силоміць майже три дні (ВІДЕО, ФОТО)
Лише розголос допоміг дівчині добитися, щоб чоловіка відпустили
Нещодавно, 25 липня Вероніка Поступайло заявила, що її хлопця Максима силою забрали працівники тернопільського військкомату. А до неї, за її словами, застосовували фізичну силу. Дівчина звернулася до журналістів місцевого видання 20хвилин Тернополя з проханням надати розголосу ситуації та допомогти розібратися в ситуації.
Станом на 26 липня після розголосу хлопця відпустили.
Журналісти зустрічалися з дівчиною та її родиною та дізнавалися про події, які сталися 24 липня біля під’їзду за адресою: вулиця Іванни Блажкевич, 5, а згодом і на території територіального центру комплектування.
Вероніка Поступайло та її хлопець Максим — з Вінниччини. Місяць тому молода пара приїхала до Тернополя, аби хлопець міг підзаробити кошти на лікування. До кінця липня вони мали повернутися додому, переконують родичі. Тому на військовий облік тут він не ставав. Хоча має на руках військове посвідчення, де вказано, що він непридатний до служби та перебуває в запасі. Наступне медичне освідчення мав би проходити в жовтні поточного року.
Зі слів Вероніки Поступайло, люди у військовій формі викрали 26-річного Максима (саме так вона називає такі дії) біля під’їзду за адресою: вулиця Іванни Блажкевич, 5. Це сталося 24 липня близько сьомої ранку. За її розповіддю, він не доїхав на роботу, його забрали в центр комплектування. Максим о 8.30 повідомив про це своїй мамі, а згодом надіслав геолокацію дівчині. За першої ж можливості Вероніка прибігла до воріт військкомату.
— Я почала питати у військових, де знаходиться мій Максим, чому вони його викрали і чи можу я його побачити. Зі слів Максима мені відомо, що жодних документів працівники військкомату йому не надали, навіть не представлялися. Просто заламали руки і кинули в бус. Працівники військкомату не хотіли мене слухати. Вони відправляли мене додому, на інші ворота, а також стверджували, що у них таких немає, — розповідає пані Вероніка.
Дівчина каже, що дзвонила на лінію «102», і всі подробиці розповіла поліції.
— Я сказала, що мого хлопця викрали, їздила у відділок поліції і писала заяву. Після чого повернулася до воріт військкомату і намагалася нормально поговорити з військовими, щоб отримати повну інформацію про Максима. Також я просила, щоб мене пустили на територію, але все безрезультатно. Наскільки мені відомо, Максим у цей час проходив медичний огляд. А після йому почали підсовувати документи, що він добровільно прийшов та погоджується на проходження навчання. Я просила і прошу його нічого не підписувати, бо так порадила наша юристка, — каже співрозмовниця.
Максим відмовився підписувати документи, про це під час розмови стверджують рідні хлопця.
Вперше побачити хлопця Вероніці Поступайло вдалося 24 липня о 18.00. Тоді, каже, він на кілька хвилин вийшов на двір.
— Коли він вийшов, до поряд з ним завжди був повненький вусатий чоловік. Він сказав, що Максим нікуди не піде, поки не підпише папери. Ми повторювали, що підписувати нічого не будемо. Після чого цей чоловік так зловтішно посміхається і за ним до нас підходять ще четверо, — згадує пані Вероніка. — Я дзвонила до юристки і повідомила, що люди у військовій формі не дають нам проходу. А далі я вирішила знімати все на телефон і питати їх ім’я та прізвища. Один з чоловіків просто викручує мою руку, забирає телефон і йде. Я просила, щоб він повернув мені телефон і почала вириватися. Як тільки підбігла до нього, той у формі почав вивертати мої руки. Максим вирвався від військових і хотів мені допомогти. Тоді чоловік у формі з моїм телефоном почав кричати: «Чого ви стоїте, заберіть її від мене». Частина почала хапати Макса, а частина мене. Я відчула удар по обличчю. А Макса заламали, і він впав грудьми на землю. Його били…
Вероніка викликала працівників поліції до Тернопільського об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, журналісти звернулися в поліцію.
— Так, 24 липня працівники поліції здійснювали виїзд за цією адресою. Виклик надійшов від дівчини, яка повідомила, що працівники військкомату викрали її хлопця та силою утримують у приміщенні ТЦК. А також застосовували силу до неї. Працівники поліції записали всі свідчення і передали в Державне бюро розслідувань. Працівники ДБР мали б внести до реєстру за статтею 125 Кримінального кодексу України «Умисне легке тілесне ушкодження», — розповів речник управління Нацполіції в Тернопільській області Сергій Крета.
А що кажуть в Державному бюро розслідування?
— Станом на 16 годину 25 липня, наші слідчі не отримали матеріалів. Сама передача інколи займає день чи два. 26 липня ще уточню в слідчого, — повідомила речниця Територіального управління ДБР у Львові Тетяна Муравель.
А ось отримати інформацію щодо того, чи приїздили 24 липня медики на територію ТЦК та до дівчини додому – журналістам не вдалося. У Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф сказали: усе через запит.
Журналісти редакції не могли перевірити усі озвучені факти, оскільки від коментарів прессофіцерка обласного територіального центру комплектування Олена Величанська відмовилася. В ЗМІ скерували інформаційний запит у центр комплектування, аби там дали чітку відповідь про ймовірне застосування фізичної сили, якщо таке було. Натомість родина хлопця була ознайомлена редакцією про те, що вони несуть відповідальність за сказане. Співрозмовники погодилися говорити під відеозапис.
У військкоматі коментувати відмовляються. Пані Величанська запевнила, що нічого не знає про цю ситуацію і відмовляється коментувати. Також не вдалося додзвонитися до заступника головного комісара області Олега Новікова.
О 15.23 26 липня Вероніка Поступайло повідомила журналістам, що її хлопця Максима випустили з військкомату, і вони прямують додому. Нам вдалося зв’язатися з бабусею дівчини Людмилою Швець.
— Нам допомогли компетентні люди. Нас підтримали журналісти, юристи, був адвокат з Чернівців. Вони від 25 липня були з нами на зв’язку і консультували. Ми зверталися, де тільки могли. А ось зараз його відпустили, ми забрали Максима і веземо. Плануємо забирати речі з квартири і повертатися додому. Ми щасливі, що його нарешті випустили. Я не знаю, чи треба йому знов йти до військкомату і як там далі буде, — каже пані Швець.
Читайте також: Силовики затримали посадовців ТЦК у Волинській та Чернівецькій областях (ФОТО)
Зі слів самої Вероніки, розголос дав свій результат. Наразі Максим дуже виснажений і до коментарів поки не готовий.
varta1.com.ua: Новини
В ході реформи МСЕК окрім статусу інвалідності, в Україні запровадять статус працездатності
Мінсоцполітики працює над впровадженням нової системи соціального страхування – “єПотенціал”
Щоб заповнити вакансії в судах, відтепер від кандидатів не вимагатимуть володіти знаннями з усіх сфер права
На думку ВККС, це дозволить збільшити кількість бажаючих стати суддями
В Україні пришвидшують процедури накладення на ухилянтів обмеження у праві керування авто
Прискорюється обмін даними між ТЦК і Нацполіцією
Найкоментованіше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
- У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Найчитаніше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
- Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Коментарі