Скасування «селищ міського типу» в Україні: які терміни тепер запроваджуються

Законопроект пропонує нарешті прибрати чинне радянське регулювання питань адмінтерустрою

ФОТО: ілюстративне

Президент Володимир Зеленський 24 жовтня підписав закон №8263 “Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України”. Ним скасовано поняття “селище міського типу” (смт). Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у вівторок, 24 жовтня.

“Метою прийняття законопроекту є законодавче визначення порядку врегулювання окремих питань адміністративно-територіального устрою незалежної України, а також затвердження окремих засад функціонування територіальних одиниць України, зокрема врегулювання порядку їх утворення, ліквідації, встановлення та зміни межі, віднесення до різних категорій, найменування та перейменування тощо”.

Закон визначає, що:

  • Місто є населеним пунктом з переважно компактною забудовою, загальна чисельність жителів якого становить не менш як 10 тис.
  • Селище є населеним пунктом з переважно садибною забудовою, загальна чисельність жителів якого становить не менш як 5 тис.
  • Село є населеним пунктом із садибною забудовою, загальна чисельність жителів якого становить менш як 5 тис.

Поселення є компактним місцем проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення та не віднесено до категорії населеного пункту.

Даний закон скасовує поняття “селище міського типу” та запроваджує “поселення”.

При цьому законом “поселення” визначено як компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також