Скільки коштуватиме долар після скасування Нацбанком фіксованого курсу

Експерт розповів, чи варто українцям хвилюватися

ФОТО: ілюстративне

Національний банк України вирішив скасувати фіксований курс із 3 жовтня. Ціна долара в обмінниках може ненадовго піднятися, але для цього не буде жодних причин, окрім спроб самих обмінників нажитися на ажіотажі. Вже через 1-1,5 тижні ситуація стабілізується. Про це у коментарі  розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, пише OBOZREVATEL.

«На першому етапі цілком можливо, що курс в обмінниках може стрибнути, проте цей ефект можна вважати «піною»: за 1-1,5 тижня ситуація буде більш менш адекватною. Усі попередні кроки НБУ з оволодіння ринком були вдалими, тому я б не радив громадянам вестися на політику обмінних пунктів, не піддаватися на «магічні заобрійні цифри» і точно не бігти стрімголов і скуповувати валюту», – порадив Лєсовий.

Він пояснив, що «режим керованої гнучкості обмінного курсу», який почне діяти з 3 жовтня, є своєрідною проміжною ланкою на шляху до плаваючого курсу.

«Фактично НБУ зберігає за собою контроль за дотриманням балансу між попитом та пропозицією, що унеможливить появу будь-якого хаосу», – зазначив експерт. Так, регулятор вчасно гаситиме будь-які сплески ажіотажу.

У той самий час новий режим означає вільне курсоутворення міжбанку. Там курс визначатиметься співвідношенням попиту та пропозиції.

«Якщо, наприклад, попит перевищуватиме пропозицію, одразу зростатиме курс міжбанку. На міжбанку почнуть діяти закони економіки, які матимуть свій позитивний ефект», – пояснив Лєсовий.

«Розуміємо, що обмінні пункти постараються вичавити максимум із нового тренду на ринку. Що стосується можливого довгострокового ефекту від нового режиму, то зрозуміло, що плаваючий курс – це завдання на майбутнє. Однак вільний курс міжбанку – це можливість саморегулювання для безготівкового ринку», – резюмував спеціаліст.

Фінансовий експерт Олексій Козирєв профільному порталу «Мінфін» вважає, що загалом в Україні найближчими днями, до 6 жовтня, готівковий курс долара прогнозується в межах 37,4-38,6 грн у банках.

Раніше повідомлялося, чого очікувати від курсу долара на початку жовтня.

Проте є окремі обмінники, які продають валюту значно дорожче, ніж купують. У них спред може становити до 1 грн., що не вигідно для клієнтів. Зазвичай до таких заходів вдаються обмінники, які у місцях з низькою конкуренцією чи великих ТЦ. Тобто скрізь, де може виникати потреба у терміновому обміні валюти. Тому, по можливості, краще уникати обміну валют у таких обмінниках.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також