Скільки коштуватиме долар у разі блекауту та чого чекати українцям у грудні

Банкір зробив прогноз на поточний місяць

ФОТО: ілюстративне

У разі блекауту в Україні на початку грудня можливе зниження готівкового курсу долара та зміцнення гривні до 39,5-40 грн/дол. Це пов'язано з тим, що в умовах невизначеності з енергопостачанням громадяни віддають перевагу запасу готівкової гривні.

Якщо ж тривалого блекауту не буде, готівковий курс залишається в межах 40-41 грн/дол.

Такий прогноз у коментарі OBOZREVATEL надав директор департаменту казначейства Cominbank Герман Марченко.

«Зараз тактично, на період »енергетичних« обережностей, українці вважають за краще тримати достатній запас готівкової гривні. Таким чином, зараз немає ознак ажіотажу на готівкову іноземну валюту», – зазначив він.

Досвід кінця листопада змусив українців підготуватися до більш тривалих відключень світла, зокрема запастися гривневою готівкою. Банківський сектор також готується до блекаутів тривалістю 5-10 днів.

«Головна мета: зробити все, щоб громадяни могли отримати всі необхідні банківські послуги, зняти потрібну суму грошей. Вочевидь, в умовах тривалого блекауту громадянам знадобиться гривнева готівка. Підвищений попит на гривню може призвести до зміцнення гривні на час блекауту... Існує ймовірність зниження курсу долара до 39,5-40 грн. Але після енергетичної стабілізації курс найбільш очікувано повернеться до 40-41 грн/дол.», – вважає Марченко.

За відсутності блекауту наступного тижня (5-11 грудня) курс валют залишатиметься досить стабільним, упевнений експерт. За його словами, економічних причин для принципової зміни вартості долара немає.

«Ринок »живий« і статики на ньому фактично не буває. Цілком допустимі незначні коливання курсу в межах 50-70 копійок за один долар. Це є цілком прийнятним в умовах війни», – пояснив банкір.

Він також перерахував суто економічні чинники, які впливатимуть на валютний ринок. Це:

  • фінансова допомога країн-партнерів;
  • зниження попиту на готівковий долар та, відповідно, зростання попиту на гривню;
  • зниження обсягів імпорту через погіршення економічних очікувань населення;
  • продовження роботи «зернового коридору» та валютні надходження до держбюджету.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, яким буде курс долара наступного року.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк