Скільки ракет росія могла накопичити для обстрілів взимку: у ЗМІ підрахували

Раніше ГУР МОУ заявляло, що росія здатна виробляти на місяць орієнтовно 70 крилатих ракет різних типів

ФОТО: ілюстративне

 Якщо країна-агресор і накопичує ракети для зимових обстрілів енергетичної інфраструктури, то цей процес почався лише в жовтні, оскільки упродовж останніх місяців росія задіяла в обстрілах практично всі крилаті ракети, які вона могла виготовити. Про це повідомляє видання Defense Express, що спеціалізується на збройовий тематиці.

Свої висновки автори публікації засновують на екстраполяції даних щодо статистики обстрілів протягом весни-літа та оціночних даних української розвідки щодо виробничих потужностей в росії.

Зокрема, в травні ГУР МОУ заявляло, що росія здатна виробляти на місяць орієнтовно 70 крилатих ракет різних типів. За сім місяців – з березня по вересень включно такими темпами ворог міг виготовити орієнтовно 490 крилатих ракет. Якщо припустити, що поступово темпи виробництва росіяни нарощують, то цей показник може сягати до 600 нових ракет за вказаний час.

Але за той самий період з початку травня (адже в березні і квітні обстрілів фактично не було) по 16 жовтня ворог випустив по українській території орієнтовно 596 крилатих ракет типу Х-101, Х-555, Х-55, «Калібр» та Р-500 для ОТРК «Іскандер». Тобто фактично ту ж саму кількість, яку росіяни теоретично могли виготовити за цей час.

Читайте також: ЗСУ упродовж тижня знищили третій російський штурмовик

«Загалом, якщо мова йде про накопичення, то поки це відноситься лише до частини жовтня під час якого ворог використав лише одну крилату ракету. Але це не означає, що загрози далекобійних атак немає, бо у рф є ще балістичні ракети, ракети Х-22, Х-59, »Онікси«, а головне – невизначені запаси та виробничі можливості щодо літако-снарядів [Shahed]», – зазначає видання.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також