Скільки солдатів рф може мобілізувати за два-три місяці: названо цифри

Експерт оприлюднив дані

Фото ілюстративне

За два-три місяці ворог може мобілізувати близько 150–200 тис. солдатів.  Про це в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону розповів український воєнний експерт, полковник запасу Роман Світан.

Роман Світан  наголосив, що показники мобілізаційної системи залежать від того, скільки ресурсів є в системі для підготовки особового складу хоча б до базового рівня.

«Потрібно проводити три-чотири місяці підготовки. Оптимальний варіант – до пів року. І забезпечувати озброєнням, тобто обмундируванням і озброєнням. Ось тут уже проблеми в росіян. Хай скільки вони роздадуть повісток, хай скільки вони зберуть росіян – готувати вони можуть десь у середньому приблизно 150–200 тис. людей за два-три місяці. Це готувати, обмундировувати, доводити бойове злагодження до рівня хоча б роти. Хай не батальйону, хоча можуть і до батальйону, але хоча б роти», – пояснив він.

За даними експерта, у росіян вздовж всієї лінії українського фронту – поруч, на російській або тимчасово окупованій території України, «від Керчі до Валуйків», – накопичено приблизно 400 тис. осіб.

«Плюс-мінус 5%. Але майже 400 тис. осіб. Ці (підрозділи - ред.) вже більш-менш укомплектовані й готові до виконання або наступальних у кількох точках, або оборонних на всій глибині фронту завдань», – вважає експерт.

Роман Світан також додав, що ще близько 100 тис. мобілізованих росіян через брак озброєння «бовтаються» по полігонах рф та білорусі.

«Білоруси ще якось останнє із себе знімають. Там батька (самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко -ред.) вже без трусів залишився: вуса й батька. Усе віддав росіянам: рідним, коханим. Усе віджав і все віддав. Ось вони ще якось там доукомплектовуються – і йдуть: через Валуйки, до речі, ці самі – і йдуть на луганський напрямок», – розповів він.

Читайте також: путін розповів, чому не розпочав війну в Україні у 2014 році (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що точна кількість втрат росіян у війні проти України - невідома. Ворог ще зможе тривалий час триматися. Завдяки оголошеній в рф мобілізації росія може щомісяця перекидати на лінію фронту від 14 до 15 тисяч військових.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена