Сьогодні День ракетних військ, артилерії та інженерних військ

den-artillerii-640x394
den-artillerii-640x394

У неділю, 3 листопада, своє професійне свято відзначають військовослужбовці ракетних військ і артилерії, а також інженерних військ. Про це інформує «Укрінформ».

День ракетних військ і артилерії відзначається згідно з Указом Президента від 31 жовтня 1997 року. Ракетні війська та артилерія — рід Сухопутних військ ЗСУ, що складаються зі з’єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, з’єднань і частин гаубичної, гарматної, реактивної і протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів і підрозділів протитанкових керованих ракет. Він призначений для ураження рухомої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів противника, авіації, об’єктів протиповітряної оборони та інших важливих об’єктів при веденні бою. 

Ракетні війська та артилерія є основною вогневою силою в військових операціях, які проводяться Сухопутними військами, і виконують до 65–70 % загального обсягу завдання з вогневого враження противника.

День інженерних військ встановлений «ураховуючи заслуги інженерних військ у зміцненні обороноздатності держави» згідно з Указом Президента від 27 жовтня 1999 року. У загальній структурі Збройних сил України інженерні війська належать до спеціальних військ. Організаційно частини і підрозділи інженерних військ входять до складу Сухопутних військ, військ протиповітряної оборони та Військово-морських сил, а у складі Військово-повітряних сил є інженерно-аеродромні частини і підрозділи. 

З інженерних військ виділилися в самостійні роди військ залізничні війська, війська зв’язку, автомобільні війська, танкові війська і навіть авіація. 

Нині підрозділи інженерних військ Збройних сил України активно задіяні на сході країни в зоні ведення ООС.