28-29 серпня вшановуємо загиблих у Іловайську - найбільшої трагедії в історії сучасної України (фото, відео 18+)

Іловайський котел став однією з найстрашніших битв для української армії у війні на Донбасі. За останніми даними Військової прокуратури, в Іловайськ котлі загинули 366 військових і 429 були поранені. Сотні потрапили в полон бойовиків, доля деяких невідома досі. Про це повідомляє 5.ua.

 

Українські силовики увійшли в Іловайськ 18 серпня. Це вже був третій штурм міста. Перший штурм відбувся 6-7 серпня, другий – 10 серпня.


Варто зауважити, що у серпні 2014 року ЗС Росії перейшли до нового етапу ескалації конфлікту. Якщо до того російські війська вербували найманців для війни на Донбасі, то з 10 серпня почалося проникнення окремих підрозділів на територію окупованого Донбасу і вони почали брати участь у бойових діях.


9 серпня 2014 року можна вважати відправною точкою боїв за Іловайськ – українські добровольчі батальйони «Донбас» і «Азов» спробували штурмувати місто.


11 серпня бойовики повідомили про проведення контратаки.


13 серпня добровольці провели атаку з боку Шахтарська і дійшли до Зугреса. Бої в ньому велися і наступного дня.


Паралельно з Іловайською битвою розвивалася ситуація і на інших ділянках фронту. Зовсім поруч тривали бої за Савур-Могилу і Красний Луч.


Бойовики відтіснили українські збройні сили і таким чином вже тоді створили передумови для котла.


Також штаб АТО повідомляв про артилерійські обстріли з боку Росії. При цьому ВСУ не могли на них відповідати.


«Використовуючи висоту Саур-Могила, противник постійним артилерійським вогнем відрізав наші підрозділи від всіх видів постачання. Найнебезпечнішими були масові артилерійські обстріли з території Росії і прикордонної української території, куди регулярно висувалися російські батареї», – йдеться в звіті ТСК Верховної Ради з Іловайської трагедії.


18 серпня батальйони «Дніпро» та «Донбас», 17-а криворізька танкова, 51-а волинська, 93-а дніпропетровська мехбригади ВСУ йдуть на прорив і звільняють частину Іловайська. Бойовики засіли в північній частині міста і взяли підкріплення з Донецька.


20 серпня місто було на дві третини під контролем української армії. У сутичках за Іловайськ ворогові протистояли батальйони «Дніпро», «Донбас», «Азов», «Шахтарськ» за підтримки армійських частин 17-ї дніпропетровської танкової, 93-ї дніпропетровської механізованої та 51-ї волинської бригад. Того ж 20 серпня до бойовиків на підмогу прибули терористичні угрупування «Восток» та «Оплот».


21 серпня в Іловайськ підходить підкріплення Нацгвардії, тривають бої за місто. Українські війська утримують його частину, але у них незахищений тил і мало резервів.


А після введення регулярних російських військ 23-24 серпня, 28 серпня іловайське угрупування опинилося в оточенні. Українських бійців в Іловайську почали «методично розстрілювати» з «Градів» та «Ураганів».


28 серпня речник ІАЦ РНБО (тепер речник Адміністрації Президента) Андрій Лисенко передав, що Іловайськ під контролем українських військових.


До 28 серпня з російською стороною було обговорено маршрут виходу українських військ по «зеленому коридору» двома колонами.


29 серпня о 6:00 російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові двома організованими колонами почали вихід з Іловайська. О 10:00 російська артилерія під Іловайськом цинічно розстріляла «гуманітарний коридор» попри запевнення, що українські бійці зможуть безпечно і без втрат вийти з оточення.


30 серпня всі бійці, які не здалися в полон, зі зброєю і прапорами вийшли через спеціальний коридор до місця дислокації основних сил АТО.




 

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)