Сьогодні в Україні святкують День вчителя

1038242
1038242

Сьогодні, 4 жовтня, в Україні відзначається День вчителя — професійне свято працівників освіти України, відзначається щорічно в першу неділю жовтня.

Ідея святкувати День вчителя задля вшанування працівників освіти з'явилася в багатьох країнах у XIX століття — в основному, заходи присвячувалися видатним місцевим педагогам або визначним історичним подіям галузі.

У республіках СРСР свято вчителів почали відзначати з 1965 року. Офіційно День вчителя був закріплений 1980 року Постановою Президії Верховної Ради СРСР «Про святкові і пам’ятні дати». Відзначався у першу неділю жовтня. У незалежній Україні «на підтримку ініціативи працівників освіти» День вчителів установлено відзначати щорічно у першу неділю жовтня (Указ Президента України № 513/94 «Про День працівників освіти» від 11 вересня 1994 року).

У 1966 році в Парижі на Спеціальній міжурядовій конференції було підписано документ про соціальний статус вчителів, це лягло в основу майбутнього свята. За рішенням ЮНЕСКО, Всесвітній день учителів з 1994 року відзначають 5 жовтня.

Відповідні зміни дати свята були прийняті й кількома «пострадянськими країнами», зокрема в Росії, Азербайджані, Киргизстані, Вірменії. Натомість в  Україні, Білорусі, Казахстані, Латвії цей день продовжують відзначати у першу неділю жовтня.