Сьогодні виповнюється 30 років з дня встановлення дипломатичних стосунків між Україною та Ватиканом

Апостольську нунціатуру в Києві у 1992 році заснував ще святий Папа Іван Павло ІІ

Сьогодні, 8 лютого 2022 року, виповнюється 30 років з дня встановлення дипломатичних стосунків між Україною та Святим Престолом.

Про це повідомляє РІСУ.

Апостольську нунціатуру в Києві у 1992 році заснував ще святий Папа Іван Павло ІІ. Протягом цього періоду в Україні змінилися шість Апостольських нунціїв.

Як зауважив посол України у Ватикані Андрій Юраш, встановлення дипломатичних відносини є найважливішим днем не лише для сучасної української дипломатичної традиції, але й для цілого комплексу взаємин України і цивілізованого, демократичного, Західного світу.

«Святійший Отець, Папа Франциск, а разом з ним і всі принципово знакові і впливові інституції Святого Престолу — це той надважливий чинник, без якого уявити конфігурацію світової політики у будь-якому вимірі є просто неможливо. 30 років стосунків — це не просто дата. Це показовий і доволі значний історичний простір, наповнений працею дипломатів з обох сторін», — написав посол у себе на «Facebook».

Впродовж цих років Україну у Ватикані представляли: Ніна Ковальська (1998–2003), вже покійний Григорій Хоружий (2004–2006), Тетяна Іжевська (2006–2019). 14 грудня 2021 року президент України надзвичайним і повноважним послом у Ватикані призначив Андрія Юраша.

Першим Апостольським нунцієм в Україні став архиєпископ Антоніо Франко, призначений 28 березня 1992 року. Його наступником від 30 травня 1999 року було призначено архиєпископа Миколу Етеровича, який вручив Вірчі Грамоти 31 серпня того ж року. Від 22 квітня 2004 року Апостольським нунцієм в Україні був Архиєпископ Іван Юркович, який прослужив в Україні майже сім років до 20011. Його наступником 21 травня того ж року Папа Венедикт ХVІ призначив архиєпископа Томаса Едварда Ґалліксона. П’ятим нунцієм в Україні став архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, який був призначений 13 листопада 2015 року, а 4 липня 2020 року переведений до Великобританії. Тепер представником Папи та Святого Престолу в Києві є архиєпископ Вісвалдас Кулбокас, якого призначений 15 червня 2021 року.

Впродовж 30-річного періоду відбулися важливі візити на найвищому рівні.

В Україні 2001 року побував святий Папа Іван Павло ІІ, який, у свою чергу, приймав у Апостольському палаці у Ватикані українського Президента Л. Кучму. В. Ющенка свого часу приймав Бенедикт XVI, а П. Порошенка і В. Зеленського — Папа Франциск.

Крім того, Україну відвідували Державні Секретарі Святого Престолу, у Ватикан з офіційними візитами приїздили прем’єр-міністри України.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)