Спалах гепатиту А на Вінниччині: в МОЗ вивчають фактори джерела інфекції

Дуже небезпечна хвороба, як вберегтися

Фахівці визначили щонайменше 4 фактори, які вказують на джерело інфекції, що призвела до спалаху гепатиту А у Вінницькій області. Наразі у лікарнях з гепатитом А залишається ще 151 пацієнт. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я - головний санітарний лікар України Ігор Кузін, передає УНН.

“Комплексно відпрацьовуємо усі можливі причини спалаху вірусного гепатиту А на Вінниччині. На підставі проведених епідрозслідувань маємо щонайменше 4 можливих фактори, які вказують на джерело інфекції. Після детального аналізу кожен з факторів опрацьовується одночасно паралельними командами з широким лабораторним контролем. Фахівці групи оперативного реагування Центр громадського здоров’я України, Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб з залученням лікарів, працюють паралельно, у співпраці з місцевою владою”, - написав Кузін у Facebook.

За його словами, вже обстежено понад 100 людей, робота яких пов'язана з обслуговуванням населення, продуктами та іншими епідемічно небезпечними сферами.

Також Кузін повідомив, що у лікарнях з гепатитом А залишається 151 пацієнт, 25 вже виписали. Наразі лікарі додатково опитують хворих з підтвердженими діагнозами та уточнюють зв’язки, які вказують на спільне джерело інфікування.

Групи контролю та епідеміологічної безпеки працюють на:

  • ринках та точках продажу продуктів;
  • проводять додатковий лабораторний контроль на об’єктах водопостачання та підприємствах, які забезпечують продаж питної води та її розвезення;
  • продовжуються лабораторні дослідження та моніторинг проб з навколишнього середовища та води.

За словами лікаря, до області вже доставлено 1 060 доз вакцин для щеплень медиків, задіяних у ліквідації спалаху вірусного гепатиту А. Крім того, для вакцинації дітей доставлено 1 100 доз вакцини для профілактики вірусного гепатиту А та формування резерву.

Читайте також: на Вінничині продовжує зростати кількість хворих на гепатит А

Щеплення також радять зробити близькому оточенню пацієнтів з підтвердженим діагнозом.

Кузін закликав усім жителям міста посилити заходи індивідуальної безпеки:

  • мити руки, обробляти їх так само ретельно як під час пандемії COVID-19;
  • уникати покупки продукції на стихійних ринках;
  • будь-яку не бутильовану воду слід обов’язково кип’ятити перш ніж пити;
  • не вживати молочні продукти, куплені на ринках без попередньої термічної обробки;
  • купувати продукти швидкого харчування лише у відведених для цього місцях, перед вживанням «вуличної їжі» - мити руки та обробляти їх дезінфектантом.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також