Спецслужби затримали українську патріотку, яка виявилася шпигуном ФСБ (ФОТО, ВІДЕО)

Жінка була глибоко законспірована...

Фото: СБУ

Контррозвідка Служби безпеки викрила глибоко законспіровану шпигунку ФСБ на Луганщині.

Як повідомляє СБУ, жінка прикидалася українською патріоткою, яка намагалася втертися у довіру СБУ. При чому насправді вона виконувала завдання російських спецслужб, які хотіли зробити із неї «подвійного агента» для розвідувально-підривної діяльності проти Сил оборони України.

Для виконання ворожого завдання зловмисниця вийшла на представника одного з підрозділів СБУ і запропонувала свою допомогу у боротьбі з агресором.

Серед іншого «гарантувала» надавати актуальну інформацію щодо діяльності ворога на тимчасово окупованій території сходу України.

Втім, співробітники СБУ встановили, що у 2019 році вона була завербована російською спецслужбою через підконтрольне окупантам так зване «МДБ ЛНР».

Після початку повномасштабного вторгнення вона виконувала вказівки агресора щодо виявлення маршрутів і техніки ЗСУ на території Луганської області.

Також ворожа поплічниця збирала установчі дані та місця перебування учасників руху опору в регіоні, зокрема у захопленому селищі Марківка.

Отриману інформацію вона передавала до окупаційної адміністрації для проведення подальших репресій проти місцевих мешканців.

Згодом російська агентка отримала завдання встановити контакт і налагодити «співпрацю» з української спецслужбою.

Проте СБУ зірвала плани ворога щодо проникнення їх «крота» до негласного апарату Служби. В результаті багатоходових контррозвідувальних заходів зловмисницю своєчасно викрили, задокументували злочинну діяльність та ідентифікували її «куратора».

Співробітники української контррозвідки дезінформували агресора, вивели зрадницю на підконтрольну територію і затримали.

Затриманій повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Їй обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Санкція статті передбачає покарання до 15 років або довічне ув’язнення.

Як повідомлялося, російський шпигун намагався проникнути в Міжнародний кримінальний суд.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий