Спрогнозовано, коли Польща та Україна розблокують кордон та транзит

Скоро будуть конкретні результати перемовин

Перші зустрічі, які відбулися між сторонами були не лише на політичному рівні, але і асоціації виробників аграрної продукції.

“Це вперше відбулась така профільна і фахова дискусія”, – повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Зараз мають по напрямках асоціації відпрацювати кожну галузь, чиї представники були на зустрічі: малина, сік, мед, яйця, зернові, м'ясо птиці. У результаті вони мають фіналізувати ці домовленості у готовому вигляді. Завдання на квітень, щоб в перші тижні цього місяця, отримати конкретний результат.

Україна продовжить наполягати на тому, що як європейські, так і українські виробники можуть самостійно забезпечити ринок збіжжям та іншою аграрною продукцією, без експорту країни-агресора.

Транзит українського збіжжя і розблокування кордону це два питання які ставляться паралельно, а не окремо один від одного. На думку української сторони транзит має бути доступний без жодних блокувань.

“Ми маємо прогрес щодо зняття блокади”, – резюмував очільник українського уряду Денис Шмигаль, наслідки польсько-українських прямих перемовин. Хоча водночас і зазначив, що наразі реалізація планів ще далека до завершення. Відповідні рішення мають бути незабаром на рівні європейських інституцій остаточно формалізовані. Так оцінює перспективу зупинки експорту аграрної продукції з країни-агресора та країни, що підтримує російську агресію проти України, польський прем'єр-міністр Дональд Туск на спільній пресконференції з очільником українського уряду Денисом Шмигалем. 

Читайте також: Годжес оцінив переваги окупантів у живій силі та артилерії

На думку Дональда Туска бар‘єр для продукції з країни агресора має значення не лише політичне чи моральне, але і економічне - для польських і українських сільськогосподарських виробників.

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб

Читайте також