Список повернутих Росії громадян, серед них уродженець Львова

«BBC News Україна», з власних джерел, отримала повний список 35 людей, яких Україна, 7 вересня, обміняла на 35 українців, які утримувалися в Росії.
Серед них: головред «РИА Новости-Украина» Кирило Вишинський, «зенітник ДНР» і фігурант справи по MH17 Володимир Цемах, учасники подій 2 травня 2014 року в Одесі та люди, які воювали на Донбасі.
До Росії з України полетіли як громадяни РФ, так і люди з українськими паспортами.
Зокрема: 12 росіян, 22 українці та один громадянин Молдови.
Повний список:
1. Віктор Агєєв (громадянин РФ) — колишній військовослужбовець, який проживав в Алтайському краї. Воював у «армії» самопроголошеної «Луганської народної республіки». У червні 2017 року потрапив у полон у районі села Жолобок — українські силовики тоді повідомляли про взяття в полон кадрового російського військового.
Матір Агєєва зверталася до Володимира Путіна, Дональда Трампа, лідерів країн «нормандської четвірки» з проханням посприяти звільненню її сина. Український суд засудив Агєєва до десяти років позбавлення волі, за участь у терористичній організації.
2. Олександр Баранов (громадянин РФ) — колишній український військовий, служив у Криму, після анексії півострова змінив громадянство і прийняв присягу на вірність Росії.
Восени 2016 року, разом з товаришем по службі Максимом Одінцовим, був затриманий на адміністративній межі між Херсонською областю та Кримом. Пізніше — засуджений до 13 років позбавлення волі за дезертирство і державну зраду.
3. Аслан Басханов (громадянин України) — точної інформації немає. За даними ЗМІ — луганчанин, засуджений у Лисичанську за замах.
5. Олександр Валехідіс (громадянин РФ) — народився у Львові, довго жив у Мурманську, де отримав російське громадянство, працював у структурах МВС. Після виходу на пенсію переїхав до Севастополя, але займався бізнесом і в рідному Львові.
Влітку 2014 року був затриманий у Львові за звинуваченням у шпигунстві — Валехідіс нібито намагався з’ясувати, скільки співробітників СБУ і хто саме буде відправлений у зону бойових дій на сході України.
Валехідіс засуджений українським судом до 10 років позбавлення волі. У 2016 році губернатор Севастополя Сергій Меняйло заявляв, що особисто попросить Володимира Путіна сприяти звільненню Валехідіса.
6. Андрій Васьковський (громадянин України) — киянин, експрацівник СБУ, якого затримали у 2018 році за шпигунство на користь Росії. За даними медіа — його зловили, коли він фотографував таємні документи.
7. Кирило Вишинський (громадянин України, однак має і російський паспорт) — головний редактор РИА «Новости-Украина». Затриманий у травні в Києві за звинуваченнями у державній зраді. На засіданні пан Вишинський визнав, що має два паспорти — російський та український. СБУ стверджує, що весною 2014 року, Вишинський отримав завдання провести підривну інформаційну діяльність у Криму, пізніше — на Донбасі. За свою діяльність отримав державну російську нагороду «За повернення Криму».
Вишинський заявляв, що не хоче, аби його обмінювали, оскільки планує довести свою невинуватість у суді.
9. Сергій Гнатьєв (громадянин України) — севастополець, засуджений за замах на добровольця ОУН та участь у незаконних збройних формуваннях «народної міліції ЛНР».
10. Сергій Єгоров (громадянин РФ) — засуджений за участь у незаконних збройних формуваннях. Потрапив у полон у квітні 2017 року на Донбасі.
За даними слідства, воювати проти української армії почав у лютому того ж року, охороняв територію військової частини у «ДНР». Був засуджений до 10 років позбавлення волі.
11. Станіслав Єжов (громадянин України) — колишній особистий перекладач Володимира Гройсмана. Працював на зустрічах експрем’єра з провідними світовими лідерами.
За інформацією СБУ, він був завербований російськими спецслужбами, під час роботи в одному із посольств України. Єжова звинувачують у передачі російським спецслужбам матеріалів про зустрічі прем’єр-міністра.
12. Микола Єрьомін (громадянин України) — точної інформації немає. У мережі є лише згадки про працівника київського військкомату з таким же іменем та по батькові. Чи справді йдеться про цю людину — невідомо.
14. Ігор Кімаковський (громадянин РФ) — уродженець Підмосков’я, за повідомленнями ЗМІ — колишній директор Центру інформаційних технологій Санкт-Петербурзького державного аграрного університету, у минулому нібито організовував «військово-патріотичні кроси».
Після приїзду в Донбас був радником «мера» Дебальцевого. За деякими даними, у червні 2015 року, прямуючи на відпочинок на Азовське море, помилково виїхав на український блокпост і пред’явив посвідчення снайпера ДНР.
СБУ називає Кімаковського «агентом ФСБ». За час перебування в ув’язненні двічі оголошував голодування.
15. Ольга Коваліс (громадянка РФ) — за версією СБУ, шпигунка, «яка збирала військову інформацію для ДНР».
Вона, за даними СБУ, формувала мережу інформаторів і корегувальників на українській території. У квітні 2015 року була затримана на блокпосту Збройних сил України, поблизу Маріуполя, разом з чоловіком Павлом Черних.
16. Дмитро Кореновський (громадянин України) — мешканець Миколаєва. Затриманий влітку 2018 року і засуджений за шпигунство. До цього був скульптором.
18. Сергій Лазарєв (громадянин України) — полковник військово-повітряних сил України. За даними контррозвідки, три роки займався промисловим шпигунством на користь Росії. Затриманий у 2017 році. В одному з інтерв’ю розповідав, що сам намагався стати агентом РФ.
10. Юрій Ломако (громадянин України) — капітан 1-го рангу Військо-морських сил ЗСУ. За даними слідства, завербований Росією у Криму, на користь якої шпигував у Очакові. Отримав п’ять років в’язниці у 2019 році.
20. Петро Мельничук (громадянин Молдови) — учасник проросійських акцій в Одесі у 2014 році. Звинувачений у шпигунстві та вербуванні співробітників стратегічних підприємств.
21. Євген Мефьодов (громадянин РФ) — учасник одеського Антимайдану і подій 2 травня 2014 року, що закінчилися пожежею в одеському Будинку профспілок. Український суд виправдав його у справі про масові заворушення в Одесі, але після цього він одразу був затриманий за організацію навесні 2014 року автопробігу під проросійськими гаслами і звинувачений в посяганні на територіальну цілісність України.
22. Максим Одінцов (громадянин РФ) — колишній український військовий, служив у Криму, після анексії півострова змінив громадянство і прийняв присягу на вірність Росії.
Восени 2016 року, разом з товаришем по службі Олександром Барановим, був затриманий на кордоні Херсонської області та Криму. Пізніше — засуджений до 14 років позбавлення волі за дезертирство і державну зраду.
24. Юлія Просолова (громадянка України) — обвинувачується у вбивстві полковника СБУ Хараберюша в Маріуполі. Визанала вину і засуджена на 12 років.
25. Олександр Ракушин (громадянин України) — офіцер запасу Збройних сил України, якого звинуватили у роботі на спецслужби РФ.
За даними слідства, завербований ФСБ у 2017 році на зустрічі випускників Ленінградського вищого військово-політичного училища, після чого збирав інформацію про українське озброєння та намагався вербувати співробітників СБУ.
26. Антоніна Родіонова (громадянка Україна) — колишня діловод Нацгвардії України. Передавала дані до Росії. Визнала провину і отримала 4 роки в’язниці.
27. Олександр Саттаров (громадянин України) — колишній «беркутівець» та учасник «самооборони Криму». Блокував українських військових на кримському аеродромі «Бельбек». Засуджений за сепаратизм.
28. Олексій Седіков (громадянин РФ) — уродженець Сєвєродвінська Архангельської області Росії, «доброволець» збройних формувань «ЛНР». Потрапив у полон в липні 2016 року, біля Горлівки. Є відомості про важкий стан його здоров’я — наслідки кількох поранень ноги, отриманих в бою, в якому він потрапив у полон. Український суд засудив Седікова до 11 років позбавлення волі.
30. Олександр Тарасенко (громадянин України) — немає інформації.
31. Віктор Федоров (громадянин України) — мешканець Миколаєва, затриманий разом з Кореновським. Обох звинуватили у шпигунстві на користь Росії та передачі даних про рух українських колон.
32. Денис Хітров (громадянин України) — ще один учасник проросійської мережі в Одесі разом з Оленою Бобовою, Валерієм Пікаловим та Петром Мельничуком. Звинувачується у шпигунстві та вербуванні на користь Росії.
33. Олег Хоменко (громадянин України) — у базі сайту «Миротворець» є людина з таким самим ім’ям і по-батькові. За даними «Миротворця», Олег Юрійович Хоменко був головним сержантом Військово-морських сил України, служив у Судаку. Після 2014 року «перейшов на військову службу до окупантів».
34. Володимир Цемах (громадянин України) — Цемах — колишній «командир протиповітряної оборони Сніжного», який воював за «ДНР» у 2014–2015 роках. Фігурант справи по MH17, голландські слідчі офіційно дали йому статус «підозрюваного».
За даними ЗМІ — один з найбільш важливих для Кремля учасників обміну (як і Вишинський), через якого зірвався обмін у минулу п’ятницю.
35. Павло Черних (громадянин РФ) — за даними СБУ, шпигун, «який збирав військову інформацію для ДНР»: формував мережу інформаторів і коригувальників на українській території.
У квітні 2015 році був затриманий на блокпосту збройних сил України, поблизу Маріуполя, разом з дружиною Ольгою Коваліс.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також

На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
1
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу

Рютте не проти відновити відносини з Москвою після війни
2
Після завершення війни із росією хочуть крок за кроком відновити нормальні відносини

Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- У Львові громадяни допомогли військовозоб'язаному втекти від ТЦК (ВІДЕО)
- Військові на Львівщині отримали більше мільйона 20-грамових стіків з розбавленим медом (ВІДЕО)
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- У Міносвіти запропонували декрет тривалістю 3 місяці для молодих мам
- Львівський суд виніс вирок чоловіку за ухилення від мобілізації через релігійні переконання
Найчитаніше
- У Львові громадяни допомогли військовозоб'язаному втекти від ТЦК (ВІДЕО)
- Військові на Львівщині отримали більше мільйона 20-грамових стіків з розбавленим медом (ВІДЕО)
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- 59-річна жінка з Хмельниччини найняла кримінальних авторитетів, аби владнати спір щодо розподілу майна з колишнім чоловіком
- Підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який з 2024 року вважався безвісти зниклим
Коментарі