США у звіт про порушення прав людини в Україні внесли телемарафон «Єдині новини»
Держдеп США представив звіт про порушення прав людини в Україні
У звіт Держдепу США про порушення прав людини в Україні внесли телемарафон. Конституція і закон передбачають свободу вираження думок, але влада не завжди дотримувалася цих прав. Наприклад, телемарафон дотримується урядової лінії у висвітленні війни. Про це йдеться в документі.
Також там згадується, що «уряд заборонив/заблокував/ввів санкції проти ЗМІ та окремих журналістів, яких вважали загрозою нацбезпеці або які висловлювали позиції, що, на думку влади, підривають суверенітет і територіальну цілісність країни», а саме - у звіті прямо та непрямо згадали цькування журналіста-розслідувача Юрія Ніколова, тиск на проєкт Bihus.info й залякування повісткою журналіста-розслідувача Євгенія Шульгата.
Президент Зеленський підписав указ про введення воєнного стану в лютому 2022 року після повномасштабного вторгнення росії в Україну, що дозволило подальше обмеження ЗМІ та свободи ЗМІ.
"Наприклад, національний телемарафон – змінна платформа каналів, які дотримуються урядової лінії щодо репортажів про війну – забезпечив безпрецедентний рівень контролю над телевізійними новинами у прайм-тайм.
Більше того, деякі ЗМІ повідомили про відсторонення від вигідних контрактів на наземне мовлення та тиск з боку Офісу президента ще навесні 2022 року", – йдеться у звіті.
Зокрема, там зазначили, що деякі ЗМІ повідомили про відсторонення від вигідних контрактів на наземне мовлення та тиск з боку Офісу президента ще навесні 2022 року. Ймовірно, йдеться про опозиційні телеканали «5 канал», «Еспресо» і «Прямий», які пов’язують з Петром Порошенком. У квітні ці канали без пояснення причин вимкнули з ефіру, а на їхніх частотах увімкнули телемарафон. Крім того, цим телеканалам також відмовили у праві доєднатися до формування єдиного марафону.
«Деякі спікери, які критикували владу, також потрапили до чорного списку урядових новинних програм. Журналісти-розслідувачі, які критикували владу, іноді ставали мішенню негативних кампаній у соціальних мережах, іноді через дружні до уряду канали. На свободу ЗМІ продовжували впливати й інші практики, зокрема самоцензура», – йдеться у заяві.
У документі також згадується, що «уряд заборонив/заблокував/ввів санкції проти ЗМІ та окремих журналістів, яких вважали загрозою нацбезпеці або які висловлювали позиції, що, на думку влади, підривають суверенітет і територіальну цілісність країни».
У звіті також згадані звинувачення в тому, що уряд погрожував переслідувати журналістів у помсту за їхню роботу. Ймовірно, одним з таких випадків може бути спроба вдертися до квартири журналіста-розслідувача Юрія Ніколова. Відповідне відео першим опублікував один з дружніх до Офісу президента Telegram-каналів.
Крім того, деякі журналісти повідомили, що співробітники служби безпеки погрожували призовом до армії в помсту за репортажі про критику влади. Конкретні приклади у звіті відсутні, однак подібний інцидент стався з розслідувачем проєкту «Слідство.Інфо» Євгенієм Шульгатом. Під час того, як він готував розслідування про бригадного генерала СБУ Іллю Вітюка, йому намагалися вручити повістку. Журналісти встановили, що працівників ТЦК до Шульгата скерував працівник СБУ, який працює в департаменті Вітюка. Зрештою самого Вітюка згодом відправили на фронт.
Читайте також: Сенат США ухвалив законопроект про допомогу Україні
Також у звіті сказано, що деякі ЗМІ повідомили, що безпекові служби встановили спостереження за їхніми працівниками. Велося розслідування, наприклад, щодо стеження СБУ за Bihus.Info.
varta1.com.ua: Новини
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
6 обласних керівників
Найкоментованіше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
- У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Найчитаніше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
- Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Коментарі