США вивозять своїх дипломатів зі Львова до Польщі
Американських дипломатів, вивезених раніше з посольства США у Києві до Львова, можуть повністю вивезти з України
США тимчасово переводять усіх співробітників Держдепартаменту з України до Польщі — з міркувань безпеки. Про це повідомляє «Українська правда», з посиланням на джерела «Bloomberg».
Зокрема, мова іде про співробітників посольства США в Україні.
За словами одного із джерел, офіційні особи президента Джо Байдена мають намір повернути персонал, якщо не буде вторгнення Росії.
Представники Держдепартаменту та Ради національної безпеки від коментарів відмовилися.
Що передувало: Тиждень тому Держдеп США офіційно оголосив про переїзд посольства до Львова.
Передісторія:
24 січня Держдеп США оприлюднив заяву про наказ евакуюватися з України родичам своїх дипломатів та про дозвіл на виїзд частини своїх чинних співробітників. Схожі кроки анонсували також Британія, Австралія та Німеччина, але низка країн ЄС заявили, що не мають наміру наслідувати приклад США і Британії.
26 січня США закликали американців в Україні розглянути питання про негайний виїзд додому з огляду на непередбачувану ситуацію, та повторили цей заклик і після пресконференції президента України Володимира Зеленського, на якій він закликав «не нагнітати паніку» щодо війни з Росією, тому що це шкодить економіці України, та назвав помилкою евакуацію частини співробітників посольств.
У Міністерстві закордонних справ України назвали передчасним рішення Держдепу США вивозити з Києва родини співробітників та зауважили, що у безпековій ситуації фактично не сталося змін.
8 лютого стало відомо, що посольство США у Києві розглядає плани на випадок можливого нападу Росії і розглядає можливість переїзду до Західної України.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
На Тернопільщині чоловік помстився померлій та пошкодив її могилу
Наругу над могилою вчинив 40-річний житель Заліщицької громади
На Хмельниччині безкоштовний адвокат вимагав у клієнта $6 тисяч
У жовтні 2025 року чоловіка призначено безоплатно державним захисником підозрюваного у незаконному переправленні осіб через державний кордон
На Хмельниччині батько продав неповнолітнього сина з метою трудової експлуатації
Він свідомо здійснив передачу своєї неповнолітньої дитини третій особі з метою її подальшого використання для трудової експлуатації
Найкоментованіше
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- Україна має достатньо людей на ще 10 років війни, - нардеп Мережко
- Жінка з Хмельниччини проситься на обмін до росії
- ЛМР пропонує помірковане коригування тарифів у громадському транспорті Львова
Найчитаніше
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
- У Тернополі під час мобілізації перелому ноги зазнав чоловік, який перебував у СЗЧ
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який майже два роки вважався безвісти зниклим
- На Львівщину з російського полону повернувся воїн Андрій Голаєвич
Коментарі