Стабільне, довгострокове, передбачуване фінансування: ЄС погодив 50 млрд для України
Україні надаватиметься допомога
Лідери ЄС у четвер досягли домовленості про виділення макрофінансової допомоги Україні у розмірі 50 мільярдів євро. Про це оголосив президент Європейської ради Шарль Мішель, повідомляє «Європейська правда».
Він зазначив, що рішення було ухвалено всіма 27 країнами-членами ЄС.
«Це забезпечує стабільне, довгострокове, передбачуване фінансування для України. ЄС бере на себе лідерство та відповідальність у підтримці України; ми знаємо, що стоїть на кону», – підкреслив Мішель.
Офіційно наразі невідомі деталі узгодженого в ЄС рішення. За неофіційними даними журналістів, через два роки буде перегляд фіндопомоги для України, однак Угорщина не матиме права вето.
За даними ЗМІ, лідери Євросоюзу запропонують внести у рішення саміту ЄС ідею проводити щорічні обговорення запланованого пакета допомоги Україні у розмірі 50 мільярдів євро, щоб заручитись підтримкою Угорщини у затвердженні виділення коштів.
Віктор Орбан, прем'єр Угорщини пропонував компромісну угоду щодо розблокування фінансування ЄС для України в обсязі 50 млрд євро.
За його словами, компроміс полягає у тому, що фінансування Україні виділятиметься за умови, "якщо ви гарантуєте, що кожного року ми будемо вирішувати, чи будемо продовжувати надсилати ці гроші, чи ні".
Читайте також: Орбан збирається приїхати в Україну
По суті, це означає можливість для Угорщини щорічно блокувати допомогу.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
Найчитаніше
- У Львівському ТЦК та СП прокоментували відео мобілізації чоловіка (ВІДЕО)
- П'ятеро мобілізованих з Івано-Франківщини померли, не прослуживши й двох тижнів
- На Львівщині у вбивстві 11-річної дитини підозрюється 13-річний хлопець
- Війна в Україні триватиме ще дуже довго, - Bild
- Сьогодні на Львівщині поховають десятьох земляків загиблих на війні
Коментарі