Стало відомо, хто в Україні вперше отримав мільйонну винагороду за викриття корупції

“Агент НАБУ”

В Україні суд уперше ухвалив виплату винагороди викривачу корупції. Про це 2 жовтня повідомили ВАКС, САП, НАЗК та сам Євген Шевченко.

“Агент НАБУ” Євген Шевченко отримає понад 13 мільйонів гривень у справі про рекордний хабар керівництву НАБУ та САП. 

«Колегія суддів у складі Віктора Маслова, Ігоря Строгого та Лесі Федорак ухвалила рішення про те, що роль викривача у даному кримінальному провадженні є вирішальною, і, відповідно до ст. 53-7 Закону України «Про запобігання корупції», надала мені право на отримання винагороди у сумі 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину», - написав Шевченко.

Євген Шевченко додав, що чинне законодавство обмежує максимальний розмір винагороди та фіксує її не у валюті хабаря, а у гривні. 

«Враховуючи, що викриття злочину відбулось три роки тому і курс за цей час суттєво просів, то у підсумку я маю отримати не 500 тисяч доларів, а «лише» 350 тисяч... Що, звісно, теж дуже непогано», — додав він.

Шевченко заявив, що був «агентом НАБУ» з 2016-го по 2021 рік. 

У понеділок між прокурором САП та колишнім першим заступником начальника київської податкової служби Миколою Ільяшенком затвердили угоду про визнання винуватості.

Читайте також: Білий дім надав перелік реформ, які має зробити Україна для отримання допомоги

ВАКС визнав Ільяшенка винуватим у пособництві у наданні неправомірної вигоди в інтересах третьої особи та призначив покарання у вигляді випробувального терміну. Крім того, він зобов’язаний перерахувати 50 млн грн на «Армію дронів». Сам хабар у сумі 6 млн доларів передано на Сили спеціальних операцій ЗСУ ще у квітні 2022 року.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт