Стало відомо ім'я екс-нардепки, яку затримала СБУ за організацію схеми ухилення від мобілізації (ФОТО)
Ірина Сисоєнко від «Самопомочі»
Нагадаємо, СБУ ліквідувала ще одну масштабну схему ухилення від мобілізації - затримано колишню народну депутатку та її спільника із Львівщини, які виготовляли і продавали фіктивні документи про інвалідність шахтарям для ухилення від військової служби.
Правоохоронці не називають імен фігурантів, однак деталі справи вказують на те, що може йтися про Ірину Сисоєнко – її було обрано до парламенту VIII скликання за списком партії «Самопоміч». Нині вона обіймає посаду заступниці директора із загальних питань Інституту медицини праці ім. Ю.І. Кундієва
Як уточнили в Офісі генпрокурора, жінка очолювала угруповання, яке масово виготовляло і продавало фіктивні документи про інвалідність через професійні захворювання працівникам вугільної промисловості.
“Двоє посередників підшуковували працівників вугільної промисловості, які мали право оформити групу інвалідності, але не могли цього зробити через бюрократію. Щоб спростити процедуру, у них вимагали по 3-4 тис доларів США. Залучені до схеми медзаклади оформляли необхідну документацію без обстеження пацієнтів. Після цього медичні документи пацієнтів відправляли до столичної державної медичної установи”, — йдеться у повідомленні.
Фото: Офіс Генпрокурора
Кожного місяця незаконна діяльність приносила організаторам близько 100 тисяч доларів «прибутку».
Як стало відомо LVIV.MEDIA, до злочинного угруповання входили також лікарі-профпатологи Марта Бутинська (працює у міській лікарні Соснівки), Роман Ябчанка (працює у Сокальській лікарні), координатор на Львівщині Богдан Цімерман та керівники відділень медустанови у Києві. Вони фальсифікували документи про нібито амбулаторне лікування людей, діагностували їм професійні хвороби та призначали групу інвалідності.
В результаті спецоперації СБУ затримала колишню нардепку, та її спільника зі Львівщини, під час передачі їй «відкату» — 32 тис доларів. Під час обшуків вилучено понад 40 млн гривень, медичні документи та записи з клієнтами. Зловмисникам загрожує до 12 років в'язниці.
Усім учасникам групи повідомлено про підозру. Заступниці директора медустанови та посереднику обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Вирішується питання про обрання запобіжних заходів іншим учасникам схеми та встановлюються всі посадові особи, причетні до незаконної схеми.
varta1.com.ua: Новини
На Львівщині на хабарі спіймали медикиню, яка «допомагала» військовзобов'язаним оформлювати інвалідність (ФОТО)
За таку послугу жінка вимагала у «клієнта» 1 500 доларів США
У Львові затримали чоловіка, який допомагав військовому змінити місце проходження служби (ФОТО)
Фігуранта затримали після одержання ним усієї суми неправомірної вигоди від «клієнта»
За розтрату бюджетних коштів суд засудив екскерівника Грибовицького сміттєзвалища
Суд призначив йому 8 років і 6 місяців тюрми з конфіскацією всього майна
Найкоментованіше
- Подоляк прокоментував, чи заборонять ухилянтам голосувати на виборах
- У Харкові жінку засудили до 5 років ув’язнення за крадіжку 22 шоколадок
- Названо, яку групу осіб з інвалідністю можуть мобілізувати у 2026 році
- У Хмельницькому винесли вирок школярці, яка шпигувала для Росії
- Зеленський хоче винести на референдум весь мирний план, - Axios
Найчитаніше
- Увага! У Львівській області безвісти зникла жінка
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який із травня 2024 року вважався зниклим безвісти
- У понеділок на Львівщину повертається загиблий Герой Мар’ян Кіт
- У понеділок Львівщина попрощається з Героєм, який загинув у 2023 році
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який понад рік вважався безвісти зниклим
Коментарі