Стало відомо куди відселятимуть переселенців, які проживають у школах Львівщини

Переобладнають бібліотеки і приватні будинки

Ілюстрація: Вголос

На Львівщині планують відновити навчання у школах області, а для проживання українців, що потерпіли від московської агресії і стали ВПО та зараз тимчасово проживають у закладах освіти, знайдуть нові приміщення.

Як повідомляє Львівська ОВА, щоб діти змогли 1 вересня повернутися за парти та здобувати якісну освіту, а навчальний процес був безпечним, департамент освіти і науки Львівської ОВА підготував низку рекомендацій. Йдеться як про безпеку під час повітряних тривог, так і про загальну безпеку освітнього процесу.

Відповідного листа надіслали в органи управління освіти територіальних громад області.

Зокрема, рекомендовано переобладнати закриті школи, народні доми, бібліотеки, приватні будинки, у яких ніхто не проживає, для проживання українців, що потерпіли від московської агресії і стали ВПО та зараз тимчасово проживають у закладах освіти.

Обрати для кожного закладу форму навчання, з огляду на наявність укриття:

  • Якщо у школі є належне укриття й усі учні та педколектив можуть поміститися в це укриття, тоді обирається очна форма навчання.
  • Якщо у школі є укриття, у якому поміщається половина учнів школи, тоді рекомендовано змішане навчання за принципом — чергування очного та дистанційного навчання.
  • Якщо поруч зі школою є укриття у державній, комунальній, громадській, чи приватній будівлі, тоді можна, погодившись використання цього укриття з власником, розпочинати очне чи змішане навчання залежно від розмірів приміщень та кількості учасників освітнього процесу.
  • Якщо ні у школі, ні поруч немає укриття і нема можливості створити найпростіше укриття, тоді рекомендовано розглянути наступні можливості: підвозити учнів 1–4 та 10–11 класів до школи з укриттям, щоб проводити очне навчання в іншу зміну. 

На Львівщині зараз працює 1117 закладів загальної середньої освіти, в яких навчається понад 280 тис школярів, в тому числі 1341 дитина з-поміж ВПО.