Стало відомо, про що просить Зеленський у засекреченій частині свого Плану перемоги

Один із пунктів про далекобійні ракети

Один із засекречених пунктів стосувався передачі далекобійних крилатих ракет "Томагавк", які можуть вразити ціль у радіусі 2400 кілометрів. 

Про це пише "Європейська правда", посилаючись на публікацію у  New York Times. А цей американський часопис, своєю чергою, посилається на кількох неназваних високопоставлених осіб із політичних кіл, наближених до Білого дому.

Український президент Володимир Зеленський представив свій План перемоги широкому загалу, у тому числі закордонним партнерам та українському народу. Втім, у цьому Плані є таємні пункти, які призначені лише для вузького кола військових і політиків, від яких залежить реалізація цих пунктів. 

Зокрема, як стверджує видання, Зеленський просив у Вашингтона крилаті ракети Tomahawk ("Томагавк"), які можуть бити на відстань 2400 км. Така відстань усемеро перевищує дальність дії ракет  ATACMS, які Україна отримала від Заходу.

Співрозмовники видання також кажуть, що Байден відповів на це прохання категоричною відмовою. У Вашингтоні оцінили таке прохання як «абсолютно нереалістичне». Тим більше, що до самого прохання Зеленський ще й надав список цілей на території РФ, які мали б уразити ці ракети.

У Пентагоні кажуть, що цей список значно перевищує допустиму кількість ракет, яку США чи будь-хто інший могли би дати Україні, не наражаючи себе на небезпеку. Адже за теперішньої ситуації у світі, коли будь-де локальний збройний конфлікт може перерости у глобальний, кожна країна воліє тримати у себе достатній арсенал для захисту.

В результаті Україні не лише відмовили у "Томагавках", але й не дали дозволу на використання для ударів по Росії тим, що є. NYT  пише, посилаючись на чотирьох співрозмовників, що Зеленський був абсолютно "приголомшений" відмовою Байдена на дозвіл щодо використання далекобійних ракет.
Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван нещодавно ще раз наголосив, що Білий дм не змінив своєї позиції щодо використання Україною далекобійних ракет, тобто бити ними вглиб Росії не можна. Водночас він зауважив, що переговори на цю тему тривають. 

Путін, у свою чергу, заявив, що РФ розцінюватиме такий дозвіл з боку західних країн як вступ НАТО у війну з Росією і, звісно, буде змушена на це відреагувати.

Таємні додатки до Плану перемоги містять і деякі інші пункти

Оборонний пункт. Як стало відомо, ці додатки є і до оборонного пункту, і до пункту стримування, і до економічного пункту. 

"Оборонний пункт плану має таємний додаток, і до нього мають доступ саме ті партнери, які мають відповідний військовий потенціал допомоги", – розповів Зеленський.

Тобто очевидно тут йдеться про ті самі "Томагавки" та інше озброєння.

Пункт стримування. Україна готова надати свою територію під розміщення стратегічної неядерної зброї, яка буде одночасно захистом для всієї Європи і для нашої країни зокрема.

"Його вже отримали лідери Сполучених Штатів, Великої Британії, Франції, Італії та Німеччини. Отримають і ще деякі держави, які можуть наповнити змістом для України цю дуже добре відому світові концепцію стримування", – розповів Зеленський.

Читайте також: У двох селах на Львівщині завтра не буде газу

Економічний пункт. Він також призначений лише для певного кола партнерів. 

"Україна пропонує Сполученим Штатам разом із визначеними партнерами, зокрема це Євросоюз, частиною якого Україна – буде, та з іншими партнерами у світі, укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних в Україні критичних ресурсів, спільного інвестування та використання відповідного економічного потенціалу", – заявив український президент.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі