Стало відомо, що буде з мобілізацією жінок в Україні

Деталі нового зконопроєкту

Згідно з новим законопроєктом про мобілізацію, деяких жінок можуть призвати на військову службу. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Жінки, які закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти, здобули медичну чи фармацевтичну спеціальність і придатні до проходження військової служби за станом здоровʼя та віком, підлягають взяттю на військовий облік.

Тоді як жінки, чия спеціальність або професія споріднена з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, який затвердило Міноборони, і є придатними до проходження служби, можуть стати на військовий облік за власним бажанням.

Мобілізувати на військову службу чи залучити для виконання робіт із забезпечення оборони України у воєнний час у добровільному порядку можуть жінок, які стоять на військовому обліку. В мирний час вони можуть також бути прийняті на військову службу чи службу у військовому резерві в добровільному порядку за контрактом.

Читайте також: Кабмін нарешті вніс до Ради законопроєкт про мобілізацію

Жінки виконуватимуть військовий обов'язок на рівних правах із чоловіками. Ідеться про прийняття в добровільному порядку за контрактом і призов на військову службу, проходження військової служби, службу у військовому резерві, виконання військового обовʼязку в запасі й дотримання правил військового обліку.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також