Стали відомі нові деталі загибелі двох українців у холодильній камері у Польщі

14.11-загинули
14.11-загинули

У вівторок, у Польщі, у Садковіце, у Лодзькому воєводстві, у холодильній камері для фруктів були виявлені тіла двох українців. Чоловіки, 28 і 46 років, виявилися родичами — рідними племінником і дядьком. Про це пише «ОВОД».За повідомленнями польських ЗМІ, виявив тіла роботодавець і власник аграрного підприємства, на території якого розташовано фруктосховище. Чоловік викликав на місце і поліцію та швидку. Проте, врятувати українців не вдалося. Адже смерть настала миттєво — з фруктового ангара спочатку викачали повітря, а потім запустили спеціальний газ, який дозволяє зберігати фрукти десятки років. Молоді чоловіки просто задихнулися у сховищі.

Посольство України в Польщі повідомило, що родом заробітчани були з Тернопільської області. На підприємстві працювали легально. А розслідуванням зайнялася районна прокуратура міста Рава Мазовецька.

Чоловіки родом з села Серетець, Зборівського району. Проте, проживали вони по різну. Старший чоловік, Іван, разом з дружиною і 13-річним сином, жив у селі Чернихів, Зборівського району. У цьому селі його дружина працює завучем у місцевій школі.

У молодшого загиблого — Ігора, сім’ї поки що не було. Проживав хлопчина в Тернополі. Зустрічався з дівчиною.

Проте, обох ховатимуть у селі Серетець, Зборівського району, звідки вони родом. Тут у батьківській хаті ще проживає їхня бабуся. І похорони відбуватимуться в одній домівці.

Ані родичі, ані односельці не вірять у випадкову смерть тернополян. Родина чоловіків підозрює, що поляк, на якого ті працювали, підлаштував спеціально нещасний випадок. Родина розповідає, що Іван і Ігор до Польщі на заробітки поїхали ще 14 серпня. Мали трудові візу і запрошення від того ж агропідприємця. А у консульстві родичам повідомили, що працедавець офіційно загиблих чоловіків працевлаштував лише 8 листопада. Тобто за два дні до того як трапилася трагедія (тернополян в фруктосховищі знайшли 10 листопада).

Трагедія трапилася за кілька годин до того як Іван та Ігор мали б вже вирушати додому. Зранку за ними приїхав український перевізник, щоб забрати чоловіків та їхні речі. Їх почали шукати і виявилося, що вони обидвоє мертві лежать у фруктосховищі.

Родичі передають слова водія буса, що поляк почав його переконувати, щоб він тихенько поїхав з місця трагедії — в іншому разі його польська поліція теж буде допитувати, як свідка.

Односельці чоловіків не вірять у нещасний випадок, і не вірять в те, що знайдуть винних у цій трагедії. Мають і свої версії того, що могло трапитися. Кажуть, що хтось відкрив навмисно в фруктосховищі вікно, через яке і залізли в середину Ігор і Іван. І хтось за ними те вікно і закрив.

У селі та в навколишніх населених пунктах зараз збирають гроші аби оплатити доправку тіл в Україну. Родичі кажуть, що перевезення одного покійника вартує приблизно 125 тисяч гривень. І кошти на це сім’я має шукати самостійно.

“Поляк, у якого працювали Іван та Ігор заявив родині, що він може самостійно тіла довести до кордону з Україну, але якщо йому заплатять 40 тисяч злотих”, — розповідає сусідка загиблих пані Наталя.

І додає, що старший Іван так поспішав приїхати додому, бо мусив йти на похорон рідного тата, який напередодні помер від інсульту. 

Тепер чоловіків і самих будуть хоронити в рідному селі. Похорон має відбутися в неділю.