Столтенберг прокоментував погрози росії відповісти на членство Фінляндії

Вступ Фінляндії до НАТО став реакцією на те, як діяла росія, а не навпаки

Фото: ілюстративне

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг нагадав, що вступ Фінляндії до НАТО став реакцією на те, як діяла Росія, а не навпаки. 

Про це він сказав у відповідь на прохання журналістів прокоментувати заяви москви про «посилення військового потенціалу» на заході й півночі у відповідь на вступ Фінляндії в НАТО. 

«Ми багато років поспіль бачили значну присутність російських сил у тому числі на півночі, неподалік від кордонів Фінляндії та Норвегії. Це все відбувалося багато років на Кольському півострові, в Арктиці. Ми також бачили, що президент росії путін готовий застосовувати силу проти сусідів», - зазначив генсек, нагадавши, що спершу росія у 2008 році напала на Грузію, потім окупувала український Крим, і врешті пішла повномасштабною війною на Україну. 

Власне, саме вторгнення росії в Україну минулого року підштовхнуло Фінляндію та Швецію до рішення подавати заявки на вступ у НАТО. Коли президент путін заявив, що його ціллю вторгнення в Україну було гарантувати «менше НАТО» біля своїх кордонів. Він хотів змусити НАТО «зачинити двері», щоб нові країни не отримували членство. Але отримав абсолютно протилежний результат: більше наших сил і вищу готовність на східному флангу Альянсу, і нові країни-члени",- зазначив генсек.

Він не дав прямої відповіді на запитання журналіста, чи НАТО разом із Фінляндією планують якісь додаткові заходи у зв'язку із заявою росії.  

Як відомо, 4 квітня Фінляндія остаточно завершить процедуру вступу і стане повноправним членом Північноатлантичного альянсу. 

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів