Стривожив заявою: міністр енергетики розповів, чи можливі блекаути в Україні

Заявив, що «треба готуватися до будь-якого сценарію»

ФОТО: ілюстративне

Енергосистема України наразі зазнає найбільших ударів з початку повномасштабної війни, і українцям слід готуватися до будь-яких сценаріїв. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю телеканалу «Рада».

 «Зараз поновилися масовані атаки. Тому треба бути готовими до будь-яких сценаріїв», - наголосив очільник Міненерго.

Галущенко каже, що війна з росією триває, а тому удари окупаційної армії не закінчилися. Ситуація в енергетиці та, зокрема, блекаути будуть залежати від обстрілів. 

«Відповідь на це запитання лежить в подальших атаках і навіть не сам факт атак, тому що вони відбуваються кожен день та ніч. Але з точки зору впливу цих атак на систему», - наголосив він.

За словами Галущенка, на початку опалювального сезону минулого року його часто запитували - будуть блекаути чи ні. 

Читайте також: українців закликають економно споживати електрику ввечері

«Мене тоді запитували, чи купувати генератори, чи треба павербанки. Я завжди наголошував, що коли міністр каже: «Всі купуємо генератори», то це трошки лякає. Але насправді я хочу повторитися: "Так, купуйте, готуйтеся, але ми зробимо все від нас залежне, щоб вони вам не знадобилися«. Як показує зима, ми зробили все, вони не знадобилися», - наголосив керівник Міненерго.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також

Для чого створюють кабінет військовозобов'язаних і які функції він матиме: пояснення Міноборони

Крім того, у відомстві зазначили, що після того, як новий законопроект про мобілізацію набрати чинності, всі військовозобов'язані протягом 60 днів мають оновити свої дані.