Стрип-клуб витісняє книжкові ярмарки в Палаці мистецтв: у "Форумі видавців" виступили з офіційною заявою

palaceart
palaceart

Громадська організація «Форум видавців» оприлюднила офіційний коментар щодо ситуації, яка склалася довкола Палацу мистецтв у Львові та інформації про те, що частину його території отримали в оренду власники кількох місцевих нічних клубів і стрип-барів.

Відповідний текст заяви з’явився на офіційному сайті громадської організації.

В організації пояснили, які труднощі спричинить таке сусідство.

"У разі виникнення надзвичайної ситуації ми не зможемо забезпечити належний вхід та вихід людей, особливо у випадку оперативної евакуації учасників (3000 осіб) та відвідувачів (10 тисяч осіб щоденно). Також це ускладнює розвантаження/завантаження книжок, що спричинить блокування вул. Коперника та створить обмеження руху транспорту. Окрім цього, ми не зможемо забезпечити розміщення пожежної машини та машини швидкої допомоги, що є обов’язковим для заходів такого масштабу.

Щодо організаційних деталей, то це унеможливить забудову виставкових стендів на галереї, забезпечення електропостачання для учасників ярмарку та проведення заходів у подвір’ї Палацу мистецтв, а як наслідок — відбудеться зменшення кількості учасників книжкового ярмарку та експонованої літератури.

Крім того, варто зазначити, що у 2019 році був встановлений розмежувальний паркан між територіями Палацу Потоцьких та Палацом мистецтв. А це означає, що цього року стане неможливим вхід відвідувачів через головні ворота Палацу Потоцьких та традиційне розміщення наметів учасників, у тому числі наметів благодійних, громадських, волонтерських  організацій та авторів", — сказано в заяві.

Водночас в ГО погоджуються, що «Book Forum» вже давно «переріс» Палац мистецтв, і організовувати таку масштабну подію було б зручніше в іншому, більш пристосованому для цього місці, у якому обов’язково має бути відповідна інфраструктура та зручний доїзд. Однак, за їхніми словами, досі у Львові немає приміщення чи відкритої площі під забудову для реалізації такого задуму.

«Єдиним варіантом великої площі залишається стадіон »Арена Львів”. Проте слід зауважити, що навіть Арена не зможе забезпечити всіх інфраструктурних потреб «Форуму видавців», оскільки з кожним роком захід набуває масштабності. Також на Арену немає прямого транспортного сполучення, а від найближчої зупинки потрібно добиратися пішки 30 хвилин", — додали в організації.

Нагадаємо, нещодавно видання «Zaxid.net» опублікувало новину, що власники кількох нічних клубів і стрип-барів у Львові отримали в оренду 423 м2 відкритого майданчику перед головним входом Палацу мистецтв.

Водночас на сторінці Львівського палацу мистецтв у Facebook повідомили, що планується новий культурно-мистецького простір на терасі виставкового комплексу.