Студентам приватних вищих навчальних закладів заборонять виїжджати з України

Уряд ухвалив постанову, за якою студенти-чоловіки зможуть перетинати кордон під час воєнного стану

Ілюстрація / джерело: 24tv.ua

У Міністерстві освіти та науки України відповіли на закиди в їхній бік про дискримінацію щодо приватних вищих навчальних закладів. У новій урядовій постанові йдеться про дозвіл на перетин кордону лише студентам державних і комунальних вишів.

Про це йдеться у відповіді відомства на запит hromadske.

Так, у МОН зазначили, що згідно з Порядком реалізації права на академічну мобільність (постанова КМУ №579), освітні заклади, які беруть участь у програмах академічної мобільності, отримують фінансування для покриття своїх витрат із державного або місцевого бюджету.

«Зміни, що вноситься до Правил перетинання державного кордону, стосуються цієї категорії студентів, оскільки саме в такому разі, відповідно до законодавства, державні та комунальні заклади вищої освіти зможуть безоплатно забезпечити учасників академічної мобільності необхідними послугами», — вказує відомство.

Як уточнюють у МОН, маються на увазі, зокрема, організаційні, протокольно-інформаційні, консультаційні послуги та послуги з перекладу.

У міністерстві також вказують, що існують приватні заклади вищої освіти, яким призупинили ліцензії, але які не припинили існування юридичної особи приватного або публічного права. 

«Якби зміна до постанови стосувалася студентів таких закладів освіти, це могло б створити ризик для незаконного витоку за кордон задля уникнення мобілізації», — додали в МОН.

Більше про нові правила перетину

2 квітня уряд ухвалив постанову, за якою студенти-чоловіки зможуть перетинати кордон під час воєнного стану за умов, якщо вони:

віком від 18 до 22 років, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації;

навчаються на денній формі в закладах вищої освіти України державної або комунальної форм власності й здобувають ступінь вищої освіти бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування);

є учасниками освітньої академічної мобільності;

їдуть на навчання до іноземних закладів освіти строком на 1 семестр.

У Міністерстві освіти і науки розповідали, що пропозицію внесення таких змін озвучували студенти Маріупольського та Сумського державних університетів під час зустрічей із президентом Володимиром Зеленським. На доручення глави держави Міносвіти й розробило цю постанову.

Читайте також: хто зі студентів може виїхати за кордон і які умови.

У МОН зазначили, що це рішення посприяє інтеграції України в європейський простір вищої освіти, відновить можливість «усім студентам» брати участь у програмах академічної мобільності, що дасть змогу здобувати нові знання і досвід.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий