Суд арештував майно сімʼї Гринкевичів: львівський бізнесмен завдав державі збитків на понад мільярд грн

арешт нерухомості, автівок преміум-класу та рахунків підконтрольних йому компаній

Фото з відкритих джерел

Суд арештував майно сімʼї Гринкевичів та підконтрольних компаній львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, одного з найбільших постачальників Міністерства оборони, якого 29 грудня 2023 року затримали за намагання дати неправомірну вигоду працівнику ДБР.

Про це пише «Бабель» з посиланням на джерела в правоохоронних органах.

Майно бізнесу арештували, щоб відшкодувати, завдані державі збитки. Йде мова про нерухоме майно, автівки преміум класу, які перебувають у власності сім’ї бізнесмена, а також майно та рахунки підконтрольних йому компаній.

Експерти встановили, що вся продукція, яка постачалася компаніями бізнесмена на потреби МОУ у 2023 році, не відповідає якісним характеристикам та неможлива для використання.

Додамо, що ДБР кілька місяців тому порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 млрд грн.

Слідство встановило, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони України. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн та відповідно зриву постачання.

Правоохоронці також виявили повне невиконання шести контрактів. Щонайменше за семи договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобовʼязань. Також, встановлено, що вісім договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

Крім того, аналіз зовнішньоекономічних контактів та митних документів вказаних підприємств, виявив факти завищення вартості товарів, поставлених для МОУ.

Читайте також: Син Гринкевича вперше прокоментував скандал щодо діяльності родини

Зараз перевіряється причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів. За попередніми оцінками сума збитків може сягати більше мільярда гривень.varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена