Суд дозволив огляд, але не знесення наметів під ВР

692c6dc720eca903f006b9ca0f0097bb
692c6dc720eca903f006b9ca0f0097bb

Демонтаж наметового містечка біля Верховної Ради і затримання людей 3 березня – незаконні, оскільки рішення суду, яким керувалася поліція, дозволяло лише огляд.


Про це в своєму блозі на "Українській правді" пише народний депутат Мустафа Найєм.


«У мене є всі підстави вважати, що дії співробітників Національної поліції в суботу біля Верховної Раді були сумнівні з точки зору законності, непропорційні, недоцільні і виходили за рамки прийнятої міжнародної практики», - написав він.


Депутат додав, що сам факт затримання людей в суботу не мав під собою ніякого юридичного обґрунтування, а обшук і огляд не передбачають знесення приміщення або майна, а також затримання громадян в ході обшуку можливе тільки тоді, коли особу застали під час замаху або вчинення злочину, або безпосередньо після вчинення злочину, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі.


«На фото є рішення суду, на підставі якого діяли співробітники НПУ в суботу під Верховною Радою. Згідно з документом, відомий суддя Білоцерковець дав слідчим дозвіл на огляд приміщення та іншого майна в наметовому містечку з метою знайти причетних до нападу на поліцейських двома днями раніше, а також предметів, якими це було скоєно», - написав Найєм.


 Нагадаємо, що у Києві під Верховною Радою вранці 3 березня правоохоронці знесли наметове містечко, постраждали декілька протестувальників. Начальник поліції Києва Андрій Крищенко повідомив, що поліція отримала рішення суду із дозволом на проведення слідчих дій під Радою.


Згідно з офіційними даними, в суботу було затримано 111 осіб, але складено лише 4 протоколи про адміністративні правопорушення. 

varta1.com.ua: Новини