Суд покарав жительку заходу України, яка коригувала обстріл залізниці (ФОТО)

Отримала максимальний вирок

Фото обласної прокуратури

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області визнав винною громадянку у злочинах проти національної безпеки, у тому числі в державній зраді. За даними слідства мешканка Хмельницького коригувала удари по залізниці. Про це йдеться у вироку від 12 жовтня, повідомляє «Судовий репортер»

Обвинувачена як модератор Facebook-групи «Триединство Славян» ще  31 січня 2022 року розмістила заклик до урядку росії і особисто Путіна «освободить Киев — мать городов русских, от засевшего там нациста (…) свергнуть власть бандеровскую расположившуюся в столице зла и смерти — Киеве».

Після повномасштабного вторгнення рф жінка поширювала в групі дописи на підтримку збройної агресії, а також закликала допомогти окупантами: «Немедленно достаем из под матрасов свое оружие и содействуем в помощи русским освободителям», «Присоединение юго-востока к Российской Федерации — единственная возможность прекратить эту ужасную войну…», «Призываю адекватное, умное и истинно русское население не сидеть на диванах, а брать в руки оружие и помогать русскому солдату который сейчас ценой своей жизни борется за нашу свободу за нашу будущею Новороссию!».

Також за матеріалами слідства, у квітні 2022 року обвинувачена встановила  контакт із військовослужбовцем управління Федеральної служби безпеки рф по Республіці Крим.

Жінка погодилась збирати та передавати йому інформацію про:

  • обʼєкти критичної інфраструктури,
  • підприємства оборонно-промислового комплексу,
  • місця дислокації військових частин із зазначенням їх географічних координат по Хмельницькій області

Листуючись у соцмережі «Однокласники», зловмисниця передала інформацію щодо місцевих підприємств, які працюють на оборонний комплекс, в тому числі про державне підприємство «Новатор», яке входить до складу державного концерну «Укроборонпром». 

Через кілька днів обвинувачена повідомили координати аеродромів, а також підприємств, установ та організацій, які працюють на оборонний комплекс на території Хмельницької області. Крім того, повідомила місця розташування усіх військових частин Хмельницької області.  Також жінка написала про діяльність територіальної оборони міста Хмельницького та місця її розташування, надіслала відомості про обʼєкти залізничної інфраструктури. Під час такої співпраці їй на карту було зараховано 2985 гривень.

А 23 квітня 2022 року жінка повідомила представника ФСБ РФ, що співробітники Служби безпеки України провели в неї вдома обшук. Тому вона просила співрозмовника видалити переписку та перерахувати їй заборговані кошти за виконану роботу.

Увечері 28.04.2022 внаслідок ракетного удару рф пошкоджено було тягову підстанцію Козятинської дистанції електропостачання регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» (м. Полонне, вул. Залізнична, 139). Раніше обвинувачена передавала  інформацію саме про цей обʼєкт.

Вважається, що дії обвинуваченої перебувають у прямому взаємозвʼязку з ракетним ударом по Козятинській дистанції електропостачання філії Укрзалізниці.

У судовому засіданні жінка вину визнала частково, а саме, що копіювала та публікувала ті дописи, про які йдеться в обвинувальному акті. Але сказала, що робила це тільки з метою отримання доходу. Ще до повномасштабного вторгнення рф вона в «Однокласниках» познайомилася з чоловіком, їхнє спілкування було тривалим та мало особистий характер. Згодом він запросив її бути модератором групи «Триединство словян» у мережі Facebook. За певну плату вона розміщувала там новини про росію, Україну та «якусь війну».

На групу було підписано близько 300 людей, частину з яких вона запрошувала самостійно і які були переважно з рф.

 Публікації обвинувачена брала із сайтів за списком представника ФСБ РФ, один із них – «Русская весна». Обвинувачена не памʼятає, скільки публікацій було зроблено, однак їй двічі заплатили по 2500 гривень і гроші вона отримала як переказ через обмінні пункти міста Хмельницького.

На прохання знайомого вона направляла йому карту залізничних вузлів, за що отримала кошти 3000 гривень на свою картку Приватбанку.

За інформацією СБУ, обвинувачена спілкувалась із громадянином рф, який у 2016-му обіймав посаду начальника підрозділу військової частини УФСБ РФ Волгоградській області.

На даний час цей чоловік проходить військову службу на території тимчасово окупованої АР Крим у складі УФСБ по Республіці Крим.

Одним із свідків у суді була мати обвинуваченої, яка підтвердила онлайн звʼязок доньки із росіянином та публікацію нею на його прохання проросійських текстів в інтернеті.

За місцем проживання жінка характеризується посередньо, раніше не судима, активно сприяла розкриттю злочину, що суд визнає обставинами, які помʼякшують покарання.

Читайте також:на Львівщині суд оштрафував батька школяра, який образливо відредагував фото класної керівниці

За сукупністю злочинів суд призначив 15 років тюремного покарання з конфіскацією у засудженої усього майна

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена