Суд у Франції остаточно відмовив Україні в екстрадиції відомого мільярдера

Йдеться про Костянтина Жеваго

Вчора,  10 листопада, Верховний суд Франції відхилив апеляцію української сторони та постановив, що український мільярдер Костянтин Жеваго не повинен бути екстрадований за звинуваченнями в розтраті у справі банку «Фінанси та кредит». Про це повідомляє Reuters.

Жеваго був заарештований на французькому гірськолижному курорті в грудні 2022 року за запитом України, яка розшукує його за звинуваченням у розкраданні вже ліквідованого банку «Фінанси та кредит». Жеваго неодноразово заперечував свою провину.

«Суд приходить до висновку, що держава-подавач Україна не в змозі гарантувати, що пана Жеваго судитиме суд, який може забезпечити основні процесуальні гарантії та захист прав захисту», — йдеться у вироку суду.

У пресслужбі Костянтина Жеваго заявили, що Верховний суд Франції після детального аналізу усіх поданих матеріалів, врахування всіх доказів та аргументів, представлених сторонами обвинувачення та захисту, поставив крапку в справі щодо екстрадиції олігарха та зняв з нього усі обмеження, які існували.

Читайте також: на курорті Куршевель поліція затримала відомого українського олігарха

Жеваго вкотре заявив, що справа проти нього сфабрикована та не має ніякого юридичного підґрунтя, має ознаки політичного переслідування та тиску.  

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт