Суд у Львові дозволив демонтувати незаконний кіоск, який згорів шість років тому

МАФ у центральній частині міста перебуває у занедбаному стані

ФОТО: zaxid.net

У Львові Господарський суд дозволив демонтувати незаконний кіоск у центральній частині міста. На комунальній ділянці замість МАФу збудували повноцінний магазин, який згорів у 2017 році, і відтоді ця територія була закинутою. Про це пише zaxid.net.

Йдеться про земельну ділянку площею 0,0125 га на вул. Куліша, 46а. 14 років тому Львівська міськрада передала цю ділянку підприємцю Ігорю Лисаку в оренду на 5 років для відкриття кіоска. За умовами договору, на ділянці не було нерухомості, а також заборонялось нове будівництво.

Проте замість кіоска на цій ділянці орендар самовільно збудував повноцінний магазин, а обласна ДАБК ввела його в експлуатацію. У 2014 році ПП «Колектпро», яке внесло приміщення магазину площею 120,6 м2 в статутний капітал компанії, зареєструвало за ним право власності. У 2015 році ПП «Колектпро» створило ПП «Інвестиційна компанія Форум» та передало у статутний капітал новоствореної компанії приміщення магазину.

У 2016 році магазин вилучили з Комплексної схеми розміщення МАФів через будівництво нової транспортної розв’язки на перехресті просп. Чорновола та вул. Куліша. У 2017 році у скверику між вул. Куліша та проспектом Чорновола згорів дерев'яний павільйон. Відтоді територія зі знищенм магазином була занедбаною.

У 2017 році Львівська міська рада подала на підприємців у суд із вимогою скасувати приватизацію нерухомості та демонтувати незаконний кіоск. У 2018-2019 роках Галицький райсуд, а згодом і Львівський апеляційний суд у задоволенні позову міськради відмовив, однак у 2022 році Верховний Суд відправив справу на розгляд Господарського суду.

Читайте також: на Львівщині поліція затримала молодь, яка закидала фаєрами і яйцями МАФи колишніх «регіоналів».

Суддя Господарського суду Богдан Яворський позов міськради задовольнив, зобов’язав ПП «Інвестиційна компанія Форум» усунути перешкоди в користуванні комунальною ділянкою та зобов’язав знести самобуд. Крім цього, суд скасував приватизацію незаконно збудованого магазину. Це рішення можна оскаржити в Західному апеляційному господарському суді.

 

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також