Суд у Львові покарав прихожанина УПЦ МП, який обізвав активістку

Дівчина вийшла тоді на одиночний пікет

Сихівський районний суд оштрафував парафіянина храму УПЦ МП на Сихові за образу активістки. Львів'янка 2 квітня близько 16:05 вийшла пікетувати Свято-Володимирську церкву УПЦ МП у Сихівському районі Львова після того, як священники побили військовослужбовця у Хмельницькому. У той час вийшов прихожанин і назвав дівчину «дурою»,

Як ідеться в матеріалах справи, львів’янка Анастасія Сосна прийшла під храм із плакатом «Геть РПЦ з України. Московські воші» на знак протесту проти побиття священиками УПЦ МП військового Артура Ананьєва у Хмельницькому. Таким чином дівчина хотіла привернути увагу до діяльності Московського патріархату.

Акцію протесту Анастасія Сосна записувала на відео, за деякий час через відеозйомку парафіяни храму зробили їй зауваження та намагались прогнати. Згодом із церкви вийшов Юрій Трахунов і публічно назвав її «дурою». Через образу дівчина звернулась в поліцію.

У суді Юрій Трахунов свою провину не визнав й зазначив, що доказів його злочину немає. За його словами, слідство не долучило до матеріалів справи відеозапис із місця інциденту, на якому набито видно, що він образливих слів стосовно дівчини не вживав. На його думку слово, «дура» або «дурна» не можна вважати нецензурною лайкою, оскільки воно належить до нормативної лексики української мови.

Читайте також: львів'яни вимагали закрити московські церкви у Львові.

Враховуючи обставини справи, суддя Сихівського райсуду Ольга Бойко визнала Юрія Трахунова винним за ст. 173 (дрібне хуліганство) КУпАП та оштрафувала його на 51 грн. Цю постанову можна оскаржити в апеляційному суді.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк