Суд виніс вирок інженеру, який допоміг роздерибанити півтора гектара військового містечка в Брюховичах

Покарали умовно

Шевченківський районний суд міста Львова затвердив угоду про визнання винуватості щодо колишнього інженера проектно-кошторисної групи квартирно-експлуатаційного відділу міста Львова.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 27 лютого.

За матеріалами справи, обвинувачений діяв як пособник начальника квартирно-експлуатаційного відділу міста Львова  матеріали  стосовно  якого  виділено  в  окреме  провадження. А саме сприяв йому у перевищенні службових повноважень.

У власності держави в особі Міністерства оборони України перебуває земельна ділянка площею 141,1 га — військове містечко № 160.

Вважається, що з грудня 2016-го, із моменту призначення на посаду, в начальника КЕВ міста Львова виник злочинний умисел на неправомірну зміну меж земельної ділянки військового містечка з метою передачі частини землі у приватну власність. Посадовець залучив спільником інженера, якому надав завідомо неправдиві координати поворотних точок меж земельної ділянки для внесення цих відомостей до Державного земельного кадастру.

Інженер підготував документи про внесення до земельного кадастру виправлених відомостей, які фактично не відповідали дійсності.

Внаслідок таких змін із земель оборони неправомірно вибуло 1,4 гектари вартістю понад 8 мільйонів гривень, що перейшли у землі запасу територіальної громади смт. Брюховичі.

Згодом рішеннями сесії Брюховицької селищної ради цю землю безоплатно виділено у власність 22 громадянам.

Колишній інженер визнаний винним у пособництві у перевищенні військовою службовою особою влади чи службових повноважень в умовах особливого періоду (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 426-1 ККУ).

Суд затвердив угоду про визнання винуватості, врахувавши щире каяття підсудного, активне сприяння слідству, скоєння злочину через службову залежність. Суд зважає на позитивні характеристики обвинуваченого, що він перше притягується до кримінальної відповідальності, має тяжку хворобу.

Вироком суду чоловіку призначено 5 років позбавлення волі, але він звільняється від відбуття тюремного покарання, якщо протягом 3 років іспитового строку тривалістю не скоїть нового злочину і виконає покладені на нього обовʼязки.

У листопаді 2021 року СБУ повідомила про першу підозру за крадіжку 1,5 га  землі у Брюховичах. Йшлося про начальника квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) Міноборони. За версією слідства, посадовцю допомагав депутат місцевої ради, який був членом земельної комісії. Ділянки оформляли на підставних осіб, а потім продавали — по 5-9 тисяч доларів США за «сотку». Збитки держави оцінювали у близько 20 млн грн.

Як повідомлялося, на території колишнього артилерійського складу в Брюховичах планують збудувати найбільший у Східній Європі парк розваг.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий